Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zakończono zdjęcia do filmu „Skarbek”

Facebook Twitter

Zakończyły się zdjęcia do produkcji „Skarbek” w reżyserii Tomasza Jurkiewicza. Jest to film przygodowy przeznaczony dla dzieci i młodego widza. W obsadzie są m.in. Olgierd Łukaszewicz, Dorota Pomykała, Sonia Bohosiewicz czy Cezary Kosiński.

Film opowiada historię 11-letniego Janka, który zamiast na obozie superbohaterów, wakacje spędza u babci na Górnym Śląsku, gdzie dzięki swojemu pradziadkowi odkrywa magiczny świat śląskich legend i wierzeń górniczych. Od tej pory, wszystkie drogi prowadzą na Śląsk. Wraz z kolegą Bartkiem przeżywa pełną zwrotów akcji przygodę, starając się odzyskać magiczne sreberko i z jego pomocą uwolnić siostrę Janka – Zosię, z rąk nikczemnego Utopca.

Zdjęcia realizowane były w kilku śląskich miastach, w tym w Piekarach Śląskich. Ekipa gościła też w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu. „Skarbek” to kolejna propozycja dla dzieci firmy Domino Film, której poprzednia produkcja – „Klub Włóczykijów” do dzisiaj cieszy się popularnością wśród młodej widowni.

W obsadzie znaleźli się: Olgierd Łukaszewicz, Dorota Pomykała, Sonia Bohosiewicz, Cezary Kosiński, Piotr Musianek, Barbara Gacek, Jakub Tomczyk, Lech Dyblik, Mikołaj Roznerski i Sebastian Stankiewicz.

Reżyserem filmu jest Tomasz Jurkiewicz, który wraz z Wojciechem Kuczokiem i Piotrem Januszem, odpowiada również za scenariusz. Autorem zdjęć jest Maciej Długaj, scenografii – Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Za charakteryzację odpowiadał Dariusz Krysiak, a za kostiumy: Beata Święcicka. Producentkami filmu są: Małgorzata Domin i Dominika Mandla.

Produkcję filmu współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

(PISF)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj