Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zakończył się Narodowy Spis Powszechny. Największe kolejki w województwie śląskim w Rybniku i Częstochowie

Facebook Twitter

Zakończył się Narodowy Spis Powszechny. Gminne biura spisowe czynne były wczoraj do wieczora, niektóre nawet do północy. Największe kolejki w województwie śląskim w Rybniku i Częstochowie.

Mówi  zastępca dyrektora Głównego Urzędu Statystycznego w Katowicach:

Grażyna Witkowska: Ja jestem zaskoczona, bo właśnie  w Rybniku bardzo dużo wczoraj (30.09.) osób przychodziło. W Częstochowie ustawiały się kolejki, notowaliśmy tam bardzo bardzo duże kolejki. Koleżanki właśnie mówiły, że niektóre osoby właśnie tuż przed 24.00 zostały spisane.

Radio 90: Czy dzisiaj wiemy ile osób nie zdążyło na czas?

Grażyna Witkowska: Nie, dzisiaj jeszcze takiej informacji nie mamy. Wszyscy z państwa którzy nie zgłosili się do tych punktów spisowych zostali spisani.

Wiele osób, by nie stać w długich kolejkach, ostatniego dnia spisu dzwoniło na infolinię. Tylko w województwie śląskim odnotowano ponad 6 tysięcy połączeń:

Grażyna Witkowska: Ta infolinia w taki specyficzny sposób w dniu wczorajszym działała, że spisywała telefony. Państwo dzwoniąc na tą infolinię zostawiali swoje numery telefonów, ponieważ odbieraliśmy ich tysiące. Ponad 6 tysięcy tych telefonów w dniu wczorajszym zostało do nas zgłoszone, więc nie wszystkie mogliśmy wydzwonić. Więc dzisiaj (1.10.) i w kolejnych dniach oczywiście będziemy do tych wszystkich państwa, którzy zostawili nam te numery telefonów oddzwaniać.

Wiadomo już, że 95% mieszkań w całym kraju zostało spisanych. Spis odbywa się raz na 10 lat, w praktycznie każdym kraju na świecie. Ma odpowiedzieć na pytania: ilu nas jest, kim jesteśmy i jak żyjemy. Pierwsze wyniki powinniśmy poznać w styczniu przyszłego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj