Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zakończyła się pierwsza część termomodernizacji Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

Facebook Twitter

Prace w rybnickim szpitalu trwały od końca 2012 roku. Zakończono je w zeszłym miesiącu. Za blisko 6 milionów złotych termomodernizacji poddano 11 budynków, wymieniono w nich okna, dachy i instalacje centralnego ogrzewania.

Placówka stara się o kolejne pieniądze – mówi kierownik działu gospodarczo technicznego rybnickiego szpitala, Henryk Stawarczyk:

Jeżeli Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyzna rybnickiej placówce środki, prace rozpoczną się z końcem tego roku i kontynuowane będą w roku przyszłym. Nieco mniej pieniędzy pochłania opieka nad drzewostanem na ternie szpitala. W zeszłym roku na prace pielęgnacyjne i konserwacyjne w parku wpisanym do rejestru zabytków pozyskano nieco ponad 90 tysięcy złotych:

Jednak najważniejszym zadaniem na najbliższe miesiące będzie długo oczekiwana informatyzacja rybnickiego psychiatryka. Już udało się pozyskać pieniądze na ten cel – dodaje Henryk Stawarczyk:

Dodajmy, że informatyzacja szpitala ma kosztować około 5 milionów złotych. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, ich koniec zaplanowano w połowie przyszłego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2022