Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zakończyła się rekrutacja do szkół

Facebook Twitter

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. W czwartek (25.07) w samo południe komisje rekrutacyjne ogłosiły kto został a kto nieprzyjęty. Do piątku (26.07.) też uczniowie mieli czas, by potwierdzić wolę uczęszczania do szkoły, do której zostali zakwalifikowani. Mimo obaw, że podwójny rocznik sparaliżuje rekrutację w śląskich szkołach przebiegła ona w miarę sprawnie.

Tak było między innymi w Zespole Szkół nr 3 w Żorach:

Na pewno było duże zainteresowanie takimi specyficznymi klasami tj. klasą policyjną i tam rzeczywiście nie wszystkie dzieci się dostały, które chciały, ale na chwilę obecną są jeszcze pojedyncze miejsca- mówi Iwona Walczyk, dyrektor szkoły w Zespole szkół nr 3 w Żorach.

Radio 90: Macie też  taką klasę podróżniczą…

To jest nowość, też dużym zainteresowaniem się cieszyła. Szkoła prowadzi też klasy mistrzostwa sportowego i jest jeszcze liceum plastyczne, więc szeroki wachlarz oferty edukacyjnej. Klas w sumie udało się otworzyć 16.

Radio 90: A zwykle to było ile?

To było dużo mniej.

Radio 90: To pytanie, do której godziny będą lekcje?

Trudno mi w tej chwili powiedzieć. U mnie lekcje w tamtym roku przy klasach mistrzostwa sportowego były do 22:00.

Z Iwoną Walczyk, dyrektor szkoły rozmawiał Arkadiusz Żabka. Teraz w województwie śląskim rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca, do której według danych kuratorium oświaty przystąpi ponad 3 tysiące uczniów, a na których czeka ponad 8 tysięcy miejsc.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj