Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zakorkowany wjazd do Raciborza. Prezydent miasta: „Wytrzymajmy to”

Facebook Twitter

Najbliższy miesiąc będzie trudny dla kierowców wjeżdżających do Raciborza od strony Lubomi czy Rybnika. Trwają prace na skrzyżowaniu ulic Brzeskiej i Rybnickiej, a to powoduje ogromne utrudnienia w ruchu. Skrzyżowanie jest przebudowywane.

Korek na ul. Mikołowskiej w Rybniku

W godzinach szczytu kierowcy stoją w korkach. Pojazdy poruszają się wahadłowo. O sytuacji wie Dariusz Polowy, prezydent Raciborza:

Dariusz Polowy: Niestety jeśli mamy taką sytuację- zresztą podobnie jak był remont mostu na uldze- to jest tak już dotykamy tej najbardziej newralgicznej nitki komunikacyjnej, to nie ma tutaj dobrego rozwiązania. Tak naprawdę potrzebny byłby drugi most i możliwość przejazdu tym dopiero projektowanym odcinkiem obwodnicy. Pozostaje tylko szukanie objazdu dookoła lub takie ustawianie spraw, by nie jechać w momencie, gdy jest największy tłok.

Dariusz Polowy, prezydent Raciborza prosi kierowców o cierpliwość:

Dariusz Polowy: Pamiętajmy o tym, że w momencie, w którym to się zakończy, rzeczywiście będziemy mogli się cieszyć nową drogą i wiele rzeczy będzie dużo sprawniej szło. Tego typu problemy na pewno nie dotykają tylko nas, remonty dzieją się na drogach i dobrze, że się dzieją. Wytrzymajmy to a później będziemy się cieszyć nową nawierzchnią i nowymi rozwiązaniami komunikacyjnymi.

Niestety, utrudnienia mogą być dużo większe. Niewykluczone, że przez około 2 tygodnie będą w tym miejscu wprowadzone dwa wahadła: drugie na odcinku od remontowanego ronda Darowskiego do pierwszej dylatacji mostu na Uldze. Cała inwestycja związana jest z przebudową drogi wojewódzkiej 935 od mostu na Uldze do Rzuchowa. Prace planowane są do lutego przyszłego roku. Koszt to prawie 92 mln złotych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj