Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zakup czy wypożyczenie samochodu? Poznaj zalety i wady tych rozwiązań [materiał partnera]

Facebook Twitter

Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? W zależności od Twoich potrzeb znacznie lepszym rozwiązaniem może być wynajem pojazdu- sprawdź, zanim kupisz!

Zakup samochodu – plusy i minusy

Posiadanie własnego samochodu to oczywiście niesamowita wygoda i komfort podróżowania, przemieszczania się. W niemalże każdej chwili możemy dotrzeć w dowolne miejsce, bez oglądania się na komunikację miejską, na taksówki czy znajomych, którzy by mogli nas gdzieś podrzucić. Jest to szczególnie ważne, gdy mieszkamy poza centrum aglomeracji i niestety, dotarcie gdziekolwiek jest znacznie utrudnione.

Niemniej jednak, posiadanie samochodu wiąże się także z kosztami. Przede wszystkim już sam zakup mocno szarpnie kieszeń, niezależnie od tego czy kupimy pojazd nowy, czy też używany. W drugim przypadku niemalże na pewno będziemy musieli dodatkowo zapłacić za mechanika, najprawdopodobniej nie raz. No i codzienne koszty: poza oczywistym uzupełnianiem baku, auto musi przechodzić regularne przeglądy, na bieżąco trzeba je także naprawiać, należy też wykupić ubezpieczenie.

Wynajem samochodu – plusy i minusy

Wynajem samochodu – zarówno krótko-, jak i długoterminowy – ma bardzo wiele plusów. Przede wszystkim wszelkie koszty użytkowania auta pozostają po stronie wypożyczalni, użytkownik nie zapłaci ani za mechanika, ani za ubezpieczenie, ani też za przegląd pojazdu. Jedynym jego kosztem jest opłacenie wynajmu oraz tankowanie. Oprócz tego kierowca nie musi przejmować się potencjalnymi awariami czy stłuczkami, bo wypożyczalnia podstawi mu pojazd zastępczy.

Kolejnym ogromnym plusem jest jakość wypożyczanych samochodów. CarFree, wypożyczalnia aut w Katowicach, proponuje swoim klientom bardzo szeroki wybór pojazdów z różnych segmentów. Wszystkie są nowe (maksymalnie 3-letnie), wyposażone w klimatyzację i szereg udogodnień. W zależności od potrzeb, samodzielnie możemy wybierać spośród dostępnych usług dodatkowych. W ten sposób wynajem samochodu może też być tak naprawdę porządniejszym przetestowaniem określonego pojazdu przed jego zakupem – na pewno lepiej poznamy auto jeżdżąc nim przez kilka dni czy miesiąc niż podczas jazdy próbnej. Dodatkowo w ofercie CarFree znajdują się pojazdy, których możemy potrzebować nawet jeśli posiadamy własne auto, jak dostawczaki (w przypadku przeprowadzki), busy 9-osobowe (np. gdy chcemy przetransportować gości z imprezy rodzinnej) czy wygodne duże kombi (np. gdy jedziemy na wakacje, a nasz samochód jest niewielki).

Zarówno plusem, jak i minusem może być koszt najmu auta. Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku Katowice-Pyrzowice? Otóż w najmie krótkoterminowym pojazd z segmentu A możemy mieć już za 95 zł za dobę. Teoretycznie nie jest to mało, jednak jeśli samochód jest nam potrzebny okazjonalnie, na pewno znacznie bardziej się to opłaca od zakupu własnego pojazdu. W przypadku wynajmu długoterminowego koszt ten spada – jeśli chcemy użytkować samochód ok. roku lub dłużej, to dzienny koszt najmu tego samego pojazdu wynosi już 59 zł! Należy jednak raz jeszcze podkreślić (co zostało już zaznaczone wyżej), że w cenie zawarte są tak naprawdę już wszystkie koszty związane z eksploatacją pojazdu, a użytkownik musi jedynie płacić za tankowanie.

W przypadku wynajęcia pojazdu, minusów jest niewiele – właściwie tylko ten, że dany samochód nie jest nasz. Czy jednak trzeba upierać się, że to wada? Często okazuje się przecież, że to de facto brak problemu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj