Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zakupy inwestycyjne w raciborskich wodociągach. Jest nowa koparka i pojazd do opróżniania szamb [WIDEO]

Facebook Twitter

W raciborskich wodociągach pojawiła się nowa koparka, ale także nowy pojazd do opróżniania szamb i czyszczenia kanalizacji. Zastąpi on ponad 20-letniego jelcza. "Ma być sprawniej i bardziej ekologicznie" - zaznacza prezes wodociągów raciborskich Michał Ziółkowski.

Usługi będą lepiej świadczone, a do zadbania jest wiele kilometrów kanalizacyjnej sieci sanitarnej i deszczowej:

Michał Ziółkowski: Ten samochód scania został zakupiony za kwotę 1 430 000 złotych netto. Koparka, która zastąpi 16-letnią koparkę, kosztowała 348 000 złotych netto. Staramy się tabor modernizować, jest to znaczący zakup. Ten samochód codziennie będzie służył do czyszczenia sieci sanitarnych i deszczowych, czyli przepłukiwania ciśnieniowego oraz wywożenia szamb z głębokości nawet poniżej 12 metrów, oprócz tego czyszczenie włazów ulicznych. Zastosowania tego samochodu są bardzo szerokie.

Nowy pojazd do czyszczenia kanalizacji w mieście bardzo się przyda, a warto w tym momencie przypomnieć, że kanalizacja to nie śmietnik i nie można do niej wyrzucać wszystkiego. Mówi Marcin Przybyła kierownik działu mechaniczno-energetycznego:

Marcin Przybyła: Każdy z mieszkańców powinien dbać o naszą kanalizację, bo to co wrzucimy do kanalizacji niestety my musimy tutaj przerobić w zakresie naszej firmy, co przekłada się na koszty. Jeśli mamy mniej zanieczyszczeń, ponosimy mniejsze koszty eksploatacji. (…)

 

Zobacz wideo:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024