Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zalało cię? Uważaj, bo mogą cię jeszcze okraść

Facebook Twitter

Zalała ich woda i błoto, teraz mogą być jeszcze oszukani. Wiele osób w całym regionie poszkodowanych zostało podczas ubiegłotygodniowych opadów deszczu. Nawałnice wyrządzały szkody na posesjach, woda i błoto wlewało się do wnętrza domów.

Od razu po ustaniu opadów w gminach powołano komisje, które szacowały szkody i odwiedzały właścicieli posesji. Niestety tragedię mogą wykorzystać oszuści. Jak mówi nam Piotr Kowol, zastępca burmistrz Pszowa, otrzymał sygnał, że do jednej z mieszkanek zgłosił się mężczyzna, który chciał wejść na teren jej posesji i był zainteresowany stratami, jakie poniosła.

Piotr Kowol: Pojawiła się osoba, która podając się za pracownika urzędu, chciała zobaczyć, w jaki sposób zostali zalani. Okazało się, że ta pani w ogóle nie była zalana, więc to wzbudziło u niej podejrzenie i ten człowiek się wycofał i nieruchomość opuścił. Ale mogą trafić na kogoś, kto będzie chciał wpuścić.

Jak dodaje Kowol:

 Nasza komisja chodzi w składzie trzyosobowym, co więcej, trafia tylko do właścicieli domów, którzy wcześniej zgłosili w urzędzie, że ponieśli szkody.

Na razie policja w Wodzisławiu Śląskim nie otrzymała żadnego zgłoszenia w tej sprawie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj