Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Załóż z dziadkami konto w banku. Zachęca w konkursie ZUS

Facebook Twitter

Z danych ZUS-u wynika, że wciąż większość seniorów, którzy otrzymują emeryturę czy renty, nie posiada kont bankowych. Instytucja chce ten stan zmienić i zachęcać do otwierania rachunków.

www.mszana.ug.gov.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce zachęcać seniorów do korzystania z usług bankowych, co ma przyczynić się również do bezpieczeństwa posiadanych przez nich oszczędności. Jak seniorów do tego przekonać? Oczywiście korzystając z wiedzy wnuków.

To właśnie do młodych ludzi jest adresowany konkurs „Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku”. Doświadczenia dzieci i młodzieży w obsłudze internetu są bardzo przydatne, podkreśla zakład. To wnukowie najlepiej wiedzą jakie obawy towarzyszą ich dziadkom oraz znają niebezpieczeństwa w sieci, przed którymi są w stanie ochronić seniorów.

ZUS tym samym chce pokazać, że korzystanie z internetu, z rachunku bankowego, i bankowości elektronicznej jest proste, bezpieczne i wygodne. Termin na zgłoszenie swojego udziału w zusowskim konkursie upływa 12 listopada.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj