Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zameczek w Leszczynach pięknieje

Facebook Twitter

XIX -wieczny dwór była siedziba właścicieli Leszczyn pięknieje. Trwa remont zameczku, pogoda sprzyja pracom i ich efekt będziemy mogli podziwiać jeszcze latem tego roku.

Przez wiele lat obiekt niszczał, zamiast być wizytówką gminy. Dzięki 8 milionowej dotacji, jaką otrzymała Czerwionka-Leszczyny zameczek i przylegający do niego park zmienia swoje oblicze:

Jest to wszystko tam rozgrzebane, rozjechane- jak to na budowie, ale widać już bardzo ładnie wyprofilowane skarpy, bardzo ładny budynek gospodarczy, który bieleje taką ładną elewacją. Elewacja już jest tak zrobiona, żeby pasowała do przyszłej elewacji tego dworu zabytkowego, który odremontowujemy. W tej chwili toczą się prace głównie wewnątrz budynku. Jeżeli one zostaną zakończone w najbliższych tygodniach, będzie robiona elewacja zewnętrzna, później zieleń. Pogoda nam bardzo sprzyja, tutaj nie możemy narzekać na pogodę, dzięki temu prace budowlane idą w szybkim tempie.

-mówił Marian Uherek dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Czerwionce-Leszczynach. Co ważne, zmienia się także otoczenie zameczku. W parku powstaje infrastruktura rekreacyjna.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj