Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zamek Cieszyn proponuje: „Design… do usług! w przedsiębiorstwach”

Facebook Twitter

Jesteś nowocześnie myślącym właścicielem firmy? Ten pomysł może ci się spodobać! Zamek Cieszyn chce zaprojektować konkretną usługę w wybranym przedsiębiorstwie. Najlepiej w turystyce, edukacji, kulturze, opiece nad dziećmi i osobami starszymi, w służbie zdrowia.

Projekt „Design…do usług! w przedsiębiorstwach” ma wprowadzić tam nowoczesne wzornictwo.

To myślenie o projektowaniu już wykracza poza kojarzenie go tylko z luksusowymi dobrami, coraz większą mamy świadomość, że projektant pomaga chociażby zorganizować transport masowy, projektuje wiele urządzeń, uwzględniając potrzeby osób starszych.

– mówiła przy okazji urodzin Zamku Cieszyn, dyrektorka Ewa Gołębiowska. Nowoczesne wzornictwo może pojawić się choćby w przedsiębiorstwie zajmującym się segregacją odpadów:

Teraz coraz częściej mówimy o projektowaniu usług, pożądanych społecznie zachowań, projektanci wchodzą w sfery, o których wcześniej nie myślano, żeby je doprojektować (…) Znaczenie projektowania się zwiększa i zakres pracy projektant się powiększa.

Zainteresowani tematem mogą zgłaszać się do cieszyńskiego zamku do niedzieli (17.02). Poszukiwani są też młodzi projektanci, studenci lub absolwenci kierunków: projektowanie produktu, grafika, architektura, informatyka, socjologia, etnologia, psychologia, zarządzanie i marketing.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj