Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zamek Cieszyn proponuje: pomożemy, zaprojektujemy

Facebook Twitter

To jest przedsięwzięcie służące wsparciu lokalnych firm. Oferta brzmi: Zgłoś witrynę do zaprojektowania.

Zgłoś swoją witrynę do zaprojektowania to pilotażowe działanie Zamku Cieszyn oraz Pracowni Projektowania Graficznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Naszym celem jest wsparcie lokalnych firm z Cieszyna w trudnym czasie pandemii poprzez ułatwienie dostępu do nowatorskich projektów wystawienniczych. Uruchomiony proces będzie miał charakter edukacyjny, ale jego celem jest wykorzystanie proponowanych rozwiązań, tym samym podniesienie atrakcyjności wybranych miejsc w zgodności z cieszyńską uchwałą krajobrazową.

W roku akademickim 2020/21 zostaną zaprojektowane pierwsze 4 witryny w sklepach, punktach usługowych i gastronomicznych, przy czym witryna rozumiana jest jako okno wystawowe wkomponowane w elewację zewnętrzną budynku, przynależne do lokalu, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza.

Zgłoszenia można przesłać do piątku (13.11.), witryny zostaną wybrane do 17 listopada, a prace nad projektami zakończone w lutym 2021.

Jedna osoba może zgłosić tylko jedną witrynę. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie formularza wraz z aktualnymi zdjęciami witryny na adres: hgadomskabrzoska@zamekcieszyn.pl.

Przypomnijmy: w grudniu Zamek Cieszyn przygotowuje konkurs pod hasłem „Przywróćmy witrynom oryginalność”, to zaproszenie do przygotowania oryginalnych świątecznych projektów.

To jest szansa, żeby to miasto wyglądało troszkę inaczej.

W konkursie przygotowaliśmy nagrodę Radia 90, za oryginalny projekt witryny, zdobył ją zakład zegarmistrzowski z ulicy Menniczej 32 w Cieszynie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj