Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zamek Piastowski w Raciborzu otwiera swoje wnętrza

Facebook Twitter

Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu i zamkowy dziedziniec znów są otwarte, czynne są codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. Od jutra (9.05.) będzie również możliwe zwiedzanie kaplicy zamkowej.

Kaplica św. Tomasza Becketa z Canterbury jest jednym z cenniejszych obiektów Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Świątynia nazywana jest śląską Sainte-Chapelle oraz perłą śląskiego gotyku. Aby ją zobaczyć trzeba kupić bilet w Punkcie Informacji Turystycznej. Wejścia co pełną godzinę: 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00. Na jedno wejście może wejść maksymalnie sześć osób.

Przerwa techniczna od 13.00 do 13.45 – Punkt Informacji Turystycznej będzie nieczynny. Sale wystawowe mają być otwarte wkrótce.

Jak będzie zorganizowane zwiedzanie?

W trakcie zwiedzania w miarę możliwości większość informacji dotyczących historii obiektu, przewodnik opowie ze względów bezpieczeństwa na zamkowym dziedzińcu, następnie grupa przejdzie z prowadzącym przez sale wystawiennicze. W trakcie zwiedzania po salach wystawowych nie będzie możliwości zadawania pytań przewodnikowi. Takowe pytania będzie można zadać po jego wywodzie na zamkowym dziedzińcu.

W trakcie zwiedzania będzie możliwość fotografowania i filmowania.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj