Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zamknięte przedszkola z powodu pandemii. Specjalne też?

Facebook Twitter

Przedszkola i żłobki od poniedziałku (29.03.) zamknięte. Podobnie jak uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, także te najmłodsze dzieci mają zostać w domu, zajęcia dla nich mają być organizowane przez internet. Czy rozporządzeniu Ministra Edukacji podlegają placówki specjalne? Takie pytania dostajemy od was na naszą redakcyjną skrzynkę mailową.

Jeśli chodzi o przedszkola, ale też szkoły specjalne, gdzie do tej pory zajęcia odbywały się stacjonarnie, to o przejściu na nauczanie zdalne decyduje dyrektor. I tak postanowiono w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie zarówno przedszkole, jak i szkoła specjalna nie czekając do poniedziałku, rozpoczęły zajęcia online.

Chorują nauczyciele, coraz więcej zakażeń jest wokół, stąd decyzja o izolacji przynajmniej na dwa tygodnie, czyli na czas obowiązywania obecnych obostrzeń wprowadzonych przez rząd. O zdalne nauczanie do dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 w Jastrzębiu apelować zaczęli rodzice, z obawy o zdrowie swoich dzieci, ale i współdomowników.

Zgodnie z rozporządzeniem istnieje możliwość zorganizowania zajęć dla uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności na terenie placówki, na razie jednak nie ma tu chętnych. Zdalnie pracuje też Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Cieszynie, a od poniedziałku online zacznie działać szkoła specjalna w Czerwionce-Leszczynach, poza wczesnym wspomaganiem, które dalej prowadzone będzie stacjonarnie.

Ze stacjonarnego nauczania nie rezygnuje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rybniku: do przerwy świątecznej zajęcia w szkole będą odbywać się na terenie placówki. Działa wciąż przedszkole specjalne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj