Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zamroczony nie zauważył czerwonego światła…

Facebook Twitter

Był na przejściu dla pieszych, ale był tak pijany, że nie zauważył czerwonego światła. To informacja od policji z Jastrzębia, mundurowi patrolując centrum miasta na al.Piłsudskiego zauważyli mężczyznę, który przechodzi przez przejście dla pieszych, mimo, że miał czerwone.

mat. prasowe

Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju miał 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ze względu na stan nietrzeźwości oraz zagrożenie, jakie stwarzał w ruchu drogowym, policjanci przewieźli 40-latka do miejsca zamieszkania i przekazali rodzinie.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentacje z przeprowadzonej interwencji. Mężczyzna zostanie wezwany na przesłuchanie i ukarany za popełnione wykroczenie.

Policja apeluje!!!

Każdy pieszy powinien zapamiętać i wziąć sobie do serca, że aby czuć się bezpiecznie na przejściu przechodząc przez jezdnię, musi na nie wejść na zielonym świetle, a na czerwonym świetle pieszy powinien stać przed przejściem. Przed przekroczeniem jezdni przez pasy bez sygnalizatora powinien się upewnić, czy nic nie jedzie z lewej i prawej jezdni. Dopiero kiedy droga będzie wolna może ruszyć na drugą stronę. Należy też pamiętać, że nie każde miejsce nadaje się do przejścia przez ulice. Trasy szybkiego ruchu, autostrady to miejsca, na których pieszy nie ma żadnych szans. Na drugą stronę musi wtedy przejść korzystając z kładki.

Wydawać by się mogło, że tych zaledwie kilka rad zna każdy z nas, a jednak policyjne statystyki mówią co innego. Co roku na polskich drogach ginie setki pieszych, którzy wcześniej nie pomyśleli, aby przejść na drugą stronę jezdni w sposób bezpieczny i zgodny z prawem. Apelujemy zatem do wszystkich uczestników ruchu, szczególnie do pieszych – uważajcie na siebie na drodze i dbajcie o swoje bezpieczeństwo!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024