Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zamykają szkoły, przedszkola i żłobki. W całej Polsce

Facebook Twitter

Wszystkie placówki oświatowe, czyli żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe zamknięte od poniedziałku na dwa tygodnie- na konferencji prasowej ogłosił to właśnie premier Mateusz Morawiecki.

Decyzję podjęto na posiedzeniu rządowego centrum zarządzania kryzysowego. Równocześnie apeluje się do rodziców, którzy są w stanie zapewnić opiekę dzieciom, by już od jutra (12.06.) wstrzymali się w wysyłaniem ich do szkół czy przedszkoli.

Przypomnijmy: w Rybniku już od poniedziałku (9.03.) zamknięte są trzy placówki, w który zdecydowano o dezynfekcji. W Zespole Szkół nr 3 akcja zakończyła się we wtorek (10.03.) popołudniu, trwa w Szkole Podstawowej nr 9, rozpocznie się także w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 14, ale będzie kontynuowana dopiero w czwartek (12.03.).

Po wykryciu koronawirusa w Cieszynie, w mieście nad Olzą zamknięto wszystkie podstawówki oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Po informacji od premiera o zamknięciu szkół Urząd Miasta w Rybniku wydal komunikat:

12 i 13 marca będą prowadzone tylko zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki. Od 16 do 25 marca nie będzie zajęć opiekuńczych i dydaktycznych.

Zwracam uwagę na dzisiejsze zalecenia Ministra Zdrowia, który wyraźnie wskazał, że to nie czas wakacji. Nie chodzi o to, by wychodzić z domu, spotykać się na dużych imprezach czy wyjeżdżać na wakacje. Ograniczmy kontakty do minimum. Od naszej odpowiedzialności i samodyscypliny zależy teraz skuteczna ochrona przed wirusem. Osoby w sile wieku i dzieci poradzą sobie z wirusem, dbajmy o seniorów, osoby starsze, bądźmy refleksyjni w codziennych kontaktach.

– podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021