Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy Zamysłowa marzną w domach. Są bez prądu. Pytamy, czy konieczne jest planowane wyłączanie energii zimą

Facebook Twitter

Jesteśmy kolejny dzień bez prądu, mamy sezon grzewczy, a wiele osób ma piece z podajnikiem czy pompy ciepła, które potrzebują energii, by pracować - alarmują nas mieszkańcy rybnickiej dzielnicy Zamysłów. Bez prądu jest zimno!

Zamysłów bez prądu. Jak ogrzać dom?

Tam od wczoraj (01.02.) trwa tam planowane wyłączenie prądu w związku z rozbudową sieci. Na miejscu był Arkadiusz Żabka.

Były ogłoszenia na słupie. Pierwszego od 8-16. (…) Jakoś sobie radzimy, ludzie ogrzewanie mają, mają małe dzieci, szkołą, lekcje trzeba odrabiać.

bez prądu

Czy konieczne jest przeprowadzanie prac w okresie zimowym ? O to pytaliśmy Ewę Groń rzecznik prasową Tauron Dystrybucja:

Ewa Groń: Nie ma dobrego czasu na wyłączenia energii, ponieważ to zawsze jest uciążliwe dla klientów i oczywiście zdajemy sobie z tego sprawę. Nie możemy tego robić niestety w określonych porach roku. W lecie też jest sytuacja związana z pracą lodówek, z klimatyzacją, która wówczas działa. Właściwie w każdej sytuacji o każdej porze roku wyłączenia energii to jest utrudnienie dla klientów. Przy naszej skali działania, zakresie prac, które musimy wykonywać na sieci elektroenergetycznej i przy przyłączaniu nowych klientów, nie ma możliwości ograniczenia tego tylko określonych miesięcy w roku.

bez prądu

Wyłączenia planowe planujemy rozłożyć na kilka dni

– dodaje Ewa Groń.

Ewa Groń: Staramy się jednak rozkładać w czasie, żeby to też nie były długotrwałe przerwy. Te prace są rozłożone na kilka dni. Jeżeli dzieją się w godzinach dopołudniowych, zakładamy, że też jest to mniejsze obciążenie dla klientów, bo część z nich jest w pracy w tym czasie. Jest to mniej odczuwalne. Trzeba sobie zdawać sprawę, że dzieje się to w interesie klientów. Po pierwsze każda praca modernizacyjna, rozbudowa tej sieci to w konsekwencji jest poprawa stanu zasilania dla klientów. A jeżeli chodzi o przyłączanie, w to w sposób ewidentny klienci czekają na to, w sytuacji przyłączania nowych klientów do sieci istnieje konieczność wyłączenia czasowego jakiegoś odcinka pracującej sieci.

Przerwy w dostawie prądu w Rybniku Zamysłowie mają zakończyć się dzisiaj (02.02.).

bez prądu

Sprawdź gdzie nie będzie prądu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023