Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Rów melioracyjny w Żorach zanieczyszczony po raz kolejny [FOTO]

Facebook Twitter

Ktoś zanieczyszcza wodę w pobliżu naszych domów. Boimy się, że może to zagrażać naszemu życiu - z prośbą o pomoc do Radia 90 zwrócili się mieszkańcy Żor. W rejonie trzech ulic: Kradziejówki, Tęczowej i Rybnickiej znajduje się rów melioracyjny, do którego co jakiś czas trafiają zanieczyszczenia. Mieszkańcy podejrzewają, że pochodzą one z któregoś z pobliskich zakładów znajdujących się na terenach żorskiej strefy przemysłowej.

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Żorach

Już rok temu interweniowali w tej sprawie w magistracie. Teraz problem powrócił, bo powróciły nieczystości.

W połowie tego miesiąca na miejsce wezwano strażaków:

– mówi dowódca jednostki ratowniczo gaśniczej żorskiej straży pożarnej, Krzysztof Kuś.

Zastawki są konieczne, bo rów łączy się z rzeką Rudą, gdzie mogłaby się przedostać substancja. W rejonie zanieczyszczanego rowu znajduje się także kilkadziesiąt domów. Mieszkańcy prosili o interwencję w tej sprawie władze miasta, ale jak mówią bezskutecznie.

Sprawę znamy i staramy się ją wyjaśnić, ale nie jest to proste – mówi Naczelnik wydziału Inżynierii Środowiska w Urzędzie Miasta w Żorach, Anna Buchta:

Okazało się, że substancja trafia do rowu przez, mająca tam swój odpływ, rurę kanalizacyjną. Wydawać by się mogło, że to pomoże w ustaleniu sprawcy, jest to jednak na razie bardzo trudne – dodaje naczelnik Buchta:

Pracujemy nad tym, żeby sprawę wyjaśnić – twierdzi Anna Buchta:

Dodajmy, że wyniki badań próbek substancji pobranych z rowu mają być znane w przyszłym tygodniu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj