Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

„Zanim zasnę” z Nicole Kidman i Colinem Firthem wchodzi do kin [ZWIASTUN]

Facebook Twitter

Ekranizacja światowego bestsellera Stevena J. Watsona, jednego z najlepszych książkowych thrillerów XXI wieku.

Ridley Scott – twórca m.in. takich hitów jak „Łowca androidów” czy „Obcy: Ósmy pasażer Nostromo”, zapewnił sobie wysoką pozycję w świecie kinematografii. Jego filmy wyróżniają się świetnymi zdjęciami, a także mistrzowskim budowaniem nastroju. Scott jest nie tylko znakomitym reżyserem, ale również producentem.

„Zanim zasnę”, thriller na miarę „Memento” i „Incepcji”, z Nicole Kidman i Colinem Firthem to jego najnowsze producenckie dzieło.

ZANIM ZASNĘ (Before I Go To Sleep)

PREMIERA: 12 WRZEŚNIA 2014

Reżyseria: Rowan Joffe

Obsada:

  • Nicole Kidman (OSCAR za „Godziny”, „Pokusa”, „Stoker”)
  • Colin Firth (OSCAR za „Jak zostać królem”, „Szpieg”)
  • Mark Strong („Sherlock Holmes”, „W sieci kłamstw”)
  • Anne-Marie Duff („Siostry Magdalenki”, „Notatki o skandalu”)
  • Deborah Rosan („Szybcy i wściekli 6”, „Jack Ryan: Teoria chaosu”)

Gatunek: thriller psychologiczny

Produkcja: Wielka Brytania 2014

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Christine codziennie budzi się nie pamiętając kim jest i nie potrafiąc przypomnieć sobie żadnych faktów z przeszłości. Będąca efektem wypadku sprzed lat amnezja sprawia, że jest uzależniona od otaczającego ją troską męża. W celu uporządkowania rzeczywistości prowadzi pamiętnik, w którym opisuje otaczający ją świat. Gdy jej zapiski zaczynają coraz bardziej odbiegać od tego, co słyszy od współmałżonka, postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę o swojej przeszłości.

„Zanim zasnę” to adaptacja powieści S.J. Watsona pod tym samym tytułem. Książka została sprzedana do ponad 30 krajów. Znalazła się w pierwszej dziesiątce na amerykańskiej liście bestsellerów, co było największym sukcesem brytyjskiej literatury od czasów J.K. Rowling. Obok takiego wydarzenia nie mógł przejść obojętnie Ridley Scott, który postanowił zaangażować się w powstanie filmu. Producenci natychmiast skontaktowali się z pisarzem, a następnie wybrali reżysera.

Joffé przeczytał powieść Watsona podczas wakacji w Portugalii. Siedziałem przy basenie i dosłownie ją połknąłem – wspomina reżyser. – Tak mnie zafascynowała, że zacząłem opowiadać o niej żonie. W pewnym momencie zorientowałem się, że pozostali członkowie mojej rodziny przestali się pluskać w wodzie i słuchają mnie z uwagą. Wiedziałem już wtedy, że muszę nakręcić ten film. To okazało się strzałem w dziesiątkę. Film miał już swoją premierę w Wielkiej Brytanii i zbiera bardzo pozytywne recenzje. Poniżej niektóre z nich.

Rowan Joffé skonstruował żwawe tempo z diabelnie sprytną grą w kotka i myszkę. A do tego przeszywająca atmosfera, pełna napięcia i niepokoju.

Nicholas Barber, BBC.com.

Świetny thriller, prefekcyjnie skonstruowany.

Cath Clarke, Time Out

Porywający, tajemniczy, momentami brutalny. Wszystko to działa jeszcze lepiej, kiedy ma się w perspektywie przeczytanie książki.

Allan Hunter, Daily Express

źródło: materiały prasowe Monolith Films

Zanim zasnę – zwiastun

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2019