StartWiadomości

Zapadł wyrok w sprawie śmierci dziecka w rybnickim szpitalu

Nic nie wskazywało na tragedię. Natalia trafiła do szpitala z podejrzeniem odwodnienia. Dzień wcześniej miała wysoką gorączkę, lekarz pogotowia zapisał jej antybiotyk, który pomógł jednak na krótko. Potrzebna była specjalistyczna pomoc. Dziecko trafiło na oddział pediatrii rybnickiego szpitala. Tam po dwóch dniach zmarło.

Powołani w tej sprawie przez katowicką prokuraturę biegli z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu jednoznacznie stwierdzili, że zawinili lekarze, którzy podali dziecku złą kroplówkę. Nawadnianie organizmu spowodowało obrzęk mózgu, zatrzymanie oddychania, krążenia i śmierć. Sąd skazał ordynatora oddziału pediatrycznego Grzegorza G. na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Ewa M. lekarz dyżurny i Elżbieta K. lekarz prowadzący, które przyznały się do winy, dobrowolnie poddały się karze. Zostały skazane pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Na tym nie koniec sprawy. Rodzice Natalki zamierzają teraz złożyć pozew cywilny i walczyć o odszkodowanie od rybnickiego szpitala.

 

Zostaw komentarz