Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zaparowane okulary nie zwalniają z obowiązku noszenia maseczki

Facebook Twitter

Jastrzębscy policjanci, patrolując centrum miasta, zwrócili uwagę na kobietę, która nie miała zakrytych ust i nosa. Mieszkanka Jastrzębia-Zdroju została wylegitymowana. Mundurowi skierowali wniosek do sądu celem ukarania za brak maseczki.

fot.Anestiev/ pixabya.com

Od 24 października obowiązek zakrywania ust i nosa mamy w całym kraju. Osoby, które nie mogą nosić maseczki ze względów zdrowotnych, muszą mieć przy sobie zaświadczenie od lekarza, które wcześniej nie było wymagane. Mundurowi patrolujący ulice zwracają szczególną uwagę na to, czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń. Nie ma tolerancji dla osób świadomie łamiących obowiązujące przepisy wprowadzone stanem epidemii. Podczas służby policjanci sprawdzają, czy osoby stosują się między innymi do obowiązku zakrywania ust i nosa.

Wczoraj (26.10.) o godzinie 9.00 policjanci, patrolując centrum miasta, na ulicy Zielonej zauważyli kobietę, która nie miała zakrytych ust i nosa. Podczas legitymowania okazało się, że jastrzębianka nie korzysta z maseczki, ponieważ parują jej okulary przeciwsłoneczne. Z uwagi, iż 51-latka odmówiła przyjęcia mandatu, mundurowi skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj