Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zapisz się przez internet na poradę prawną

Facebook Twitter

Zapisy po poradę prawną teraz także online. Mieszkańcom powiatu wodzisławskiego udostępniona została usługa do samodzielnego zapisywania się na wizytę w sześciu uruchomionych przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim punktach nieodpłatnej pomocy prawnej. Dzięki temu można w prosty i wygodny sposób zarezerwować wizytę u prawnika, radcy prawnego czy adwokata.

Porady dotyczą spraw rodzinnych, majątkowych czy związanych ze sprawami życia codziennego. Można z nich skorzystać w 6 punktach zlokalizowanych nie tylko w samym Wodzisławiu Śląskim, ale także na terenie całego powiatu.

Jesteś w trudnej życiowej sytuacji, na przykład potrzebujesz pomocy w zakresie przygotowania wniosku do sądu w kwestiach rozwodu lub separacji, masz kłopoty mieszkaniowe, grozi ci eksmisja, masz problemy pracownicze, z egzekucją alimentów, odziedziczyłeś długi, nie wiesz do jakiego urzędu pójść po pomoc, masz inne problemy związane ze sprawami życia codziennego? Prawnik podczas porady sporządzi m.in. projekt pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym, lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym.

Możesz skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej lub mediacji w sześciu punktach nieodpłatnej pomocy prawnej uruchomionych przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., a zlokalizowanych na terenie całego naszego powiatu. Lista i harmonogram działania punktów dostępny TUTAJ.

Na wizytę można się umówić pod numer tel. 32 412 09 51 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Dodatkowo, od teraz rezerwacji wizyty w punkcie można dokonać również samodzielnie o dowolnej porze za pomocą elektronicznego kalendarza wizyt Ministerstwa Sprawiedliwości.

Sprawdź, jak to zrobić!

Krok 1:

Należy wejść na stronę: https://np.ms.gov.pl/śląskie/wodzisławski W tym celu wystarczy kliknąć w niebieski baner znajdujący się na stronie

porady prawne rejestracja online ilustracja banerka na stronie

Następnie należy oświadczyć, że nie jest się w stanie samodzielnie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz kliknąć w okienko „ tak-zarezerwuj termin”

Krok 2:

Miejsce, czyli powiat wodzisławski wybrane jest automatycznie.

Termin, należy wybrać okienko „rezerwacja terminu porady”

Krok 3:

Wyświetla się dostęp do harmonogramu wizyt w powiecie wodzisławskim.

Samodzielnie można wybrać lokalizację punktu, dzień oraz godzinę.

Po tym wyborze, otwiera się okno z informacjami do wypełnienia:

– Inicjały (najlepiej pierwsza litera imienia i nazwiska osoby, która chce się umówić na bezpłatną poradę prawną)

– Nr telefonu (osoby, która chce się umówić na bezpłatną poradę prawną)

– Adres e-mail (osoby, która chce się umówić na bezpłatną poradę prawną)

– Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w systemie teleinformatycznym oraz zapoznanie się z klauzulą informacyjną.

Po wypełnieniu tych trzech kroków należy wybrać „Zarezerwuj”. I już jesteś umówiony!

Osoby, które dokonają rezerwacji elektronicznej, otrzymają potwierdzenie tego faktu na podany e-mail.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023