Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zapłaciła fałszywą dwusetką. Grozi jej 8 lat więzienia

Facebook Twitter

Mieszkanka powiatu cieszyńskiego zapłaciła za paliwo fałszywym banknotem 200 zł. Całe zdarzenie miało miejsce na stacji paliw w Świętoszówce, przy ekspresówce S-52. Pod dystrybutor podjechała osobowym fiatem kobieta. Zatankowała paliwo i zrobiła zakupy o wartości blisko 35 złotych.

www.slaska.policja.gov.pl

W kasie zapłaciła 200 zł banknotem, zabrała wydaną jej resztę i odjechała. Po chwili personel zorientował się, że zapłaciła banknotem prezentowym (opatrzonym napisem SOUVENIR).

Kierownik stacji ruszył na poszukiwania kobiety. Powiadomił też policjantów. Kiedy zobaczył poszukiwaną na jednym z parkingów w Jasienicy, ujął ją i przekazał policjantom. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

Za policja przestrzegamy, aby płacąc lub przyjmując gotówkę zwracać uwagę na autentyczność banknotów, które znajdują się obiegu.

W tym przypadku banknot w miejscu, gdzie znajdują się numery seryjne, miał napis „SOUVENIR”. Pieniądze prezentowe, wyprodukowane w celach rozrywkowych, są zazwyczaj łudząco podobne do prawdziwych banknotów i przez to nierzadko wykorzystywane przez oszustów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj