Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

„Zapomniana melodia”. Konkurs Piosenki Filmowej

Facebook Twitter

To impreza, którą Dom Kultury w Rybniku-Niewiadomiu przygotowuje po raz drugi. Pragnieniem organizatorów jest przypomnienie starych, „zakurzonych” przez upływ czasu piosenek z pierwszych lat kina dźwiękowego, które dawno odeszły do lamusa, a do których niejeden z nas powróciłby z sentymentem.

Każdy uczestnik konkursu ma prawo wybrać dwie dowolne piosenki filmowe – jedną z filmu zagranicznego oraz jedną z polskiego. W tym roku uczestnicy, którymi mogą być osoby dorosłe oraz młodzież od 16 roku życia, będą oceniani przez 4-osobowe jury:

  • Marię Meyer – aktorkę musicalową, współpracującą z Teatrem Rozrywki w Chorzowie,
  • Jarosława Hanika – pianistę jazzowego, kompozytora, aranżera,
  • Mariusza Ciszewskiego – filmoznawcę z Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach
  • Michała Husaka – lektora języka angielskiego.

Konkurs zaplanowano na 15 listopada, przesłuchania od 10.00. Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz Koncert Laureatów odbędzie się 16 listopada o 18.00; wtedy też widzowie wysłuchają koncertu piosenek filmowych w wykonaniu Jacka Borkowskiego; znanego aktora filmowego.

Do 22 listopada br. można również oglądać wystawę „Pola Negri. Legenda kina”, wypożyczoną z Muzeum Kinematografii w Łodzi. Ekspozycja złożona z 50 plansz ukazuje drogę życiową i artystyczną znanej gwiazdy światowego kina.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj