Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zapora w Rybniku Stodołach zamknięta do odwołania. Powodem jest sytuacja epidemiologiczna

Facebook Twitter

Zapora czołowa zbiornika wodnego należącego do Elektrowni Rybnik zostanie otwarta później niż zwykle. Powodem jest oczywiście sytuacja epidemiologiczna. Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy spacerowiczów i rowerzystów, którzy lubią odwiedzać to miejsce.

mat.prasowe PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A

Zapora w Rybniku Stodołach zwykle była otwierana dla mieszkańców na początku kwietnia. W czasie pandemii koronawirusa, a szczególnie teraz kiedy trzecia fala tak mocno uderza w mieszkańców Śląska, rekreacja musi zejść na dalszy plan. Dbanie o bezpieczeństwo osób odwiedzających to miejsce jest priorytetem dla zarządzających rybnicką elektrownia, stąd decyzja o odłożeniu otwarcia zapory w czasie.

Póki co jest ona zamknięta do odwołania, by uniknąć skumulowania wielu odwiedzających zaporę na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Kiedy tylko sytuacja się uspokoi, unormuje zapora zostanie otwarta dla lubiących spacerować tam mieszkańców regionu, ale i dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. Wokół Zalewu Rybnickiego prowadzą wielokilometrowe i bardzo popularne ścieżki rowerowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj