Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Zapraszamy na koncert zespołu Chwila Nieuwagi!

Facebook Twitter

Muzyka z kręgu Krainy Łagodności. Wpisuje się także w folklor górnośląski, sięgając do jego źródeł i wplatając jego motywy do swojej twórczości.

Cechą rozpoznawalną zespołu jest głos wokalistki określany przez dziennikarzy muzycznych jako charyzmatyczny i hipnotyzujący.

Chwila Nieuwagi zagra w sobotę (14.12.) w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. Początek koncertu o 19.00.

Zespół działa od 2008 r. Początkowo duet gitarowo-wokalny (Martyna i Andrzej Czechowie) rozrósł się, najpierw do kwintetu, a następnie do sekstetu. (Piotr Kotas – piano, Marek Sochacki – perkusja, Rafał Kierpiec – kontrabas, Bartłomiej Plewka – perkusjonalia).

W maju 2011 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu Chwila Nieuwagi zatytułowana: „Niepoprawna Muzyka”, na której znalazło się 10 utworów skomponowanych do tekstów poetów (min. Leśmiana, Twardowskiego, Kasprowicza, Konopnickiej, Wawiłow) oraz do własnych tekstów zespołu. Całość stanowi ciekawą mieszankę folku, jazzu i poezji. Płyta wydana przez Krainę Łagodności oraz dystrybuowana przez EMI Music Poland została przyjęta bardzo przychylnie, a dwa utwory zagościły na składankach: wspomniane „A kiedy mi przyjdzie…” – na składance: „W Stronę Krainy Łagodności vol.2” oraz „Od ostatniej niedzieli” – na składance: „Folk się gro!”, prezentującej najciekawsze zjawiska w polskiej muzyce folkowej ostatnich lat, wydanej nakładem wydawnictwa My Music, pod patronatem Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej, Narodowego Instytutu Wizualnego oraz Stacji Kultura, w listopadzie 2011 roku. Zespół usłyszeć można także na ósmej części kompilacji „W górach jest wszystko co kocham” z 2012r.

Chwila Nieuwagi koncertuje na terenie całego kraju. W ostatnim czasie wystąpiła na kilku znaczących scenach (Woodstock, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, Studio Lutosławskiego w Warszawie) pojawiając się między wieloma wybitnymi i uznanymi artystami.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj