Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zaprojektuj sobie święta na cieszyńskim zamku (18.12.)

Facebook Twitter

Tak jak w latach poprzednich, tak również i w tym roku w przedświąteczną niedzielę (18.12.) zaprasza do siebie cieszyński zamek. Zaplanowano wówczas warsztaty, kiermasz, wystawę oraz konkurs na cieszyńskie ciasteczka.

W programie znajdą się popularne wśród najmłodszych warsztaty: szycia karpi – dla tych, którzy chcą mieć karpia, ale… nie chcą go zjeść oraz pieczenia cieszyńskich ciasteczek, dla tych, którzy nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia bez słodkiego co nieco. Warsztaty potrwają od 12.00 do 16.00.

Nie zabraknie też rozstrzygnięcia konkursu na cieszyńskie ciasteczka. To już 10. edycja tego konkursu. W tym roku organizatorzy zachęcają do udziału nie tylko miłośników tradycji, ale też eksperymentatorów kulinarnych. Liczą na ciekawe smaki i formy, oczywiście będące przetworzeniem klasycznych receptur. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano na godz. 15.00. Tradycyjnie będzie też można wybrać się do Zamku na KEKS, czyli Kaloryczny Energetyczny Kiermasz Świąteczny z oryginalnymi prezentami i słodkimi smakołykami, który potrwa od 11.00 do 17.00. Z kolei towarzysząca spotkaniu wystawa GoścInność będzie pretekstem do porozmawiania o tym, co zostało z wigilijnej tradycji pozostawiania na stole dodatkowego, pustego talerza dla niespodziewanego gościa. Zapraszamy na otwarcie wystawy o godz. 12.00.

Zaprojektuj Święta, 18 grudnia, godz. 11.00-17.00. Wstęp jest wolny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj