Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zarejestruj się i uratuj życie choremu na białaczkę

Facebook Twitter

Fundacja DKMS po raz kolejny organizuje akcję pozyskania potencjalnych dawców szpiku dla chorych na białaczkę. Do bazy fundacji DKMS Polska będzie można dołączyć w przyszłym tygodniu, we wtorek i środę (22/23.04.) w Raciborzu.

Punkt rejestracji będzie otwarty na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej od 9.00 do 16.00, a także od 13.00 do 20.00 w galerii handlowej przy Mickiewicza.

Punkty rejestracji:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu

Godziny: 9:00-16:00

Miejsce: Budynek główny, I piętro obok punktu ksero „Jaga”

Adres: Słowackiego 55, Racibórz

Galeria Młyńska

Godziny: 13:00- 20:00

Miejsce: Hol Główny

Adres: Mickiewicza 12, Racibórz

Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, działająca od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit, od początku działalności przebadała i zarejestrowała prawie 670 tysięcy potencjalnych dawców komórek macierzystych i jest tym samym największą bazą w Polsce.

Już ponad 1800 osób z bazy DKMS podarowało cząstkę siebie innym dając im tym samym szansę na wygranie walki z białaczką. Jako jedyna baza potencjalnych dawców szpiku w Polsce, Fundacja DKMS posiada możliwość rejestracji dawców za pomocą pałeczek do poboru wymazu z błony śluzowej. Ta innowacyjna metoda pozwala na samodzielne pobranie wymazu, z którego, tak jak z krwi, oznaczane są cechy zgodności tkankowej.

Akcja ta organizowana jest przy współpracy społeczności Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu oraz fundacji DKMS Polska. Na bieżąco można śledzić wydarzenie na Facebooku, natomiast dokładne informacje dotyczące samej rejestracji można znaleźć TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 marca 2021