Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Zarzut usiłowania zabójstwa dla mężczyzn, którzy napadli na 34-latka z nożami i maczetami

Tymczasowy areszt dla ośmiu osób za usiłowanie zabójstwa w Rybniku. Jak już was informowaliśmy, w czwartek (26.05.) do jednego z domów przy ulicy Łąkowej wtargnęła grupa zamaskowanych osób i dotkliwie pobiła 34-letniego Marcina M. Napastnicy użyli siekiery, maczet i noży.

Szacowany czas czytania: 00:30

Tylko dzięki natychmiastowemu wezwaniu pomocy przez babcię pokrzywdzonego, mężczyzna przeżył, a sprawców ujęto. To było usiłowanie zabójstwa – mówi Rafał Łazarczyk zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku:

O rozboju policję poinformowała babcia pobitego mężczyzny, która była świadkiem napadu. Funkcjonariusze zatrzymali wszystkich sprawców. To mieszkańcy Pszowa, Czernicy i Rybnika:

Marcin M. przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pobity mężczyzna był już wcześniej notowany przez rybnicką policję. Wszyscy napastnicy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

REKLAMA