Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zaszczepisz się podczas Letniej Majówki w Rybniku – dostaniesz witaminy

Facebook Twitter

Zaszczepisz się - dostaniesz witaminy. Tak rybnicki samorząd zachęca wszystkich do skorzystania ze szczepień podczas Letniej Majówki, jaka już w ten, ostatni wakacyjny weekend odbędzie się na kampusie.

W niedzielę (29.08.) zaplanowano Dzień Promocji Zdrowia. Mówi Julia Wójcik z Biura Kultury Miasta Rybnika:

Julia Wójcik: Chcieliśmy wykorzystać dużą frekwencję i promować przez kulturę również sposób wrócenia do normalności w postaci szczepienia się. Chcemy wykorzystać ten dzień maksymalnie – artyści dla zdrowia. Od 10 do 18 będzie czynny punk szczepień w budynku „C”, czyli tam, gdzie on do tej pory funkcjonował. Oprócz szczepionek Pfizera będą dostępne również te jednodawkowe Johnson&Johnson. Nie wymagana jest żadna rejestracja, bookowanie terminów. Po prostu przychodzimy i wszystkim osobom, które zaszczepią się tego dnia mamy dla nich prezencik – witaminy na zdrowie.

Prócz zaszczepienia będzie można także sprawdzić swój stan zdrowia:

Julia Wójcik: Będzie można skorzystać z całej gamy różnego rodzaju badań profilaktycznych, usług, konsultacji. Oferta jest dosyć bogata, ponieważ pojawiają się zarówno konsultacje fizjoterapeutyczne  spirometria, podstawowe badanie jak ciśnienie, glukoza, saturacja. Ale covid to także szereg komplikacji związanych z psychiką ludzką, dlatego zadbaliśmy również o ten aspekt psychiczny, dlatego pojawiają się te konsultacje z psychologiem.

Podczas Letniej Majówki, która jak sama nazwa mówi, miała się odbyć w maju, ale z powodu obostrzeń nie doszła do skutku, zobaczymy czołówkę polskiej sceny muzycznej. Wystąpi między innymi zespół Karaś-Rogucki, Król, Baranowski czy Robert Cichy.

Program:
28 sierpnia, sobota:
16.00 Otwarcie bramek
17.00 Dream Light
18.30 Robert Cichy
20.30 Baranovski
Ponadto:
12.00 – 22.00 Festiwal food trucków Food Fest

29 sierpnia, niedziela:
16.00 Otwarcie bramek
17.00 Kroki
19.00 Król
20.45 Karaś/Rogucki
Ponadto:
10.00 – 18.00 Punkt Szczepień
11.00 – 20.00 Dzień Promocji Zdrowia i Szczepień
12.00 – 22.00 Festiwal food trucków Food Fest

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj