Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zatańczyli dla Ukrainy. W Rybniku, Wodzisławiu i Jastrzębiu-Zdroju [FOTO]

Facebook Twitter

Zatańczyli dla Ukrainy. W minioną sobotę (12.03.) w trzech miastach naszego regionu, Rybniku, Wodzisławiu i Jastrzębiu-Zdroju odbyła się akcja pod nazwą "Zatańcz dla Ukrainy! Dance for Ukraine!". Wszystko z inicjatywy Polskiej Federacji Tańca.

Organizatorzy zaprosili chętnych na warsztaty tańca. Wzięło w nich wiele osób. Mówi Izabela-Barska Kaczmarczyk ze Studia Tańca Vivero z Rybnika:

Izabela-Barska Kaczmarczyk: Jesteśmy tancerzami, choreografami, każdy pomaga, jak może a tu przy okazji możemy pomóc obywatelom Ukrainy. Ustaliliśmy minimalną kwotę 25 złotych, oczywiście można było wpłacić więcej. To obligowało w uczestnictwie w dowolnej ilości zajęć. Odbiór był dość duży, my zorganizowaliśmy to w trzech miejscach: Rybniku, Wodzisławiu i Jastrzębiu-Zdroju. Przyjechały właśnie dziewczyny z Wodzisławia, Jastrzębia, przyjechała Magda z Oświęcimia ze szkoły tańca „Milenium”. Podzieliliśmy się tymi szkołami i młodzi ludzie, ale i dorośli mogli poznać zupełnie nowych instruktorów i nowe style

Udział w warsztatach tanecznych Zatańcz dla Ukrainy! w Rybniku wzięły między innymi Marta i Martyna:

Marta: Chcemy pomóc wszystkim potrzebującym w Ukrainie i przeznaczamy wszystkie pieniądze z warsztatów potrzebującym.

Radio 90: Fajny pomysł, aby pomóc w ten sposób?

Martyna: Tak, bo kochamy to robić i wydaje mi się, że przez takie coś możemy pomóc osobom potrzebującym, a my się przy tym dobrze bawimy.

Radio 90: Jak wyglądają warsztaty?

Martyna: Mamy choreografów z różnych szkół tańca z Rybnika i okolic. Bardzo fajnie. Od rana cały czas są bloki tematyczne na dwóch salach równocześnie z różnymi trenerami z Wodzisławia, Jastrzębia. Różne style tutaj są i każdy dla siebie coś znajdzie.

Na początku tygodnia organizatorzy mają podsumować akcję, dowiemy się wtedy jaka kwotę udało się zebrać i do jakiej fundacji zajmującej się pomocom Ukraińcom trafią pieniądze.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022