Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zatrzymano 3 mężczyzn, którzy w listopadzie zdemolowali jastrzębski stadion

Facebook Twitter

Około 7 miesięcy temu doszło do zamieszek w czasie derbowego spotkania ROW Rybnik - GKS Jastrzębie. W czasie meczu kibice gości rozłożyli flagę sektorową, odpalali race, a na koniec wyrywali ponad 60 plastikowych krzesełek, którymi rzucali w ochroniarzy.

Fot. jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

Uszkodzili także część ogrodzenia. Po meczu kibice z Rybnika dostali półroczny zakaz wyjazdów na mecze swojej drużyny, z Jastrzębia wysłano do nich również rachunek za zniszczone mienie. Klub z Rybnika pokrył straty, a jego kibice zobowiązali się oddać pieniądze wpłacając co miesiąc określone sumy.

Nad sprawą cały czas pracują policjanci zajmujący się bezpieczeństwem na stadionach. Teraz zatrzymali kolejnych trzech pseudokibiców. To dwaj mieszkańcy Rybnika w wieku 23 lat oraz 36-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn. Usłyszeli już zarzuty, mają policyjny dozór i zakaz przebywania na terenie Stadionu Miejskiego w Jastrzębiu podczas meczów piłki nożnej.

Wcześniej zatrzymano 6 innych mężczyzn, którzy zostali ukarani za zasłanianie twarzy na meczu, w takich przypadkach kara wynosi od 2 do 5 tysięcy złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020