Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Oszuści działający metodą „na wnuczka” zatrzymani

Facebook Twitter

Nad sprawą przez kilka tygodni pracowali kryminalni z Wodzisławia Śląskiego. Do pierwszego oszustwa doszło pod koniec stycznia na terenie Radlina. Od starszej kobiety wyłudzono ponad 67 tysięcy złotych.

fot. wodzislaw.slaska.policja.gov.pl

W tym samym mieście skutecznie wyłudzono pieniądze jeszcze od dwóch osób, potem od kolejnych na terenie Zabrza. Z początkiem lutego wpadł 58-latek, którego rola polegała na odbieraniu wyłudzonych pieniędzy, w sumie blisko 185 tysięcy złotych.

Pod koniec miesiąca w Sosnowcu zatrzymano 36-latka. Jego rola polegała na odbieraniu pieniędzy na terenie Śląska i województwa lubelskiego od wspólników takich jak zatrzymany 58-latek. Następnie uzyskane pieniądze miał prawdopodobnie przekazywać dalej, do mózgów tej nielegalnej operacji. U 36-latka zabezpieczono telefony komórkowe, karty telefoniczne, koperty, w których pokrzywdzeni przekazywali pieniądze oszustom oraz gotówkę. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Wszystko wskazuje na to, że w powyższy proceder zamieszanych jest więcej osób, dlatego sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2020