StartWiadomości

Zatrzymano sprawców serii włamań w Skoczowie

Sprawcy kradli przedmioty będące na wyposażeniu pojazdów m.in. radia oraz pozostawione na siedzeniach laptopy. Do serii włamań doszło w drugiej połowie maja. Właściciele aut straty oszacowali na prawie dwa tysiące złotych. Sprawą zajęli się policjanci ze skoczowskiego komisariatu.

Dzięki prowadzonej pracy operacyjnej mundurowi doprowadzili do zatrzymania dwóch młodych mężczyzn mających związek z serią włamań. 26-letni mieszkaniec Skoczowa i 27-latek z Górek Wielkich przyznali się zarzucanych im czynów. Trzech włamań dokonali wspólnie, a pozostałych dopuścił się mieszkaniec Górek Wielkich.

W jednym przypadku 27-latek włamał się dwukrotnie do tego samego pojazdu. W pierwszą noc włamał się do zaparkowanego audi i ukradł radio. Za drugim razem ukradł ten samochód i po jakimś czasie porzucił w Harbutowicach. Obaj byli już notowani w policyjnych kartotekach.

27-latek dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy – wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże. Prokurator zastosował wobec włamywaczy dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi im 10 lat więzienia.

Zostaw komentarz