Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Zatrzymano sprawców serii włamań w Skoczowie

Facebook Twitter

Dwaj mężczyźni okradali samochody. Do zdarzeń dochodziło na parkingach osiedlowych. 26- i 27-latek mają na koncie 10 kradzieży z włamaniem. Interesowały ich radia samochodowe, nie pogardzili także laptopami. Jeden z zatrzymanych to mieszkaniec Skoczowa, drugi jest mieszkańcem Górek Wielkich.

Sprawcy kradli przedmioty będące na wyposażeniu pojazdów m.in. radia oraz pozostawione na siedzeniach laptopy. Do serii włamań doszło w drugiej połowie maja. Właściciele aut straty oszacowali na prawie dwa tysiące złotych. Sprawą zajęli się policjanci ze skoczowskiego komisariatu.

Dzięki prowadzonej pracy operacyjnej mundurowi doprowadzili do zatrzymania dwóch młodych mężczyzn mających związek z serią włamań. 26-letni mieszkaniec Skoczowa i 27-latek z Górek Wielkich przyznali się zarzucanych im czynów. Trzech włamań dokonali wspólnie, a pozostałych dopuścił się mieszkaniec Górek Wielkich.

W jednym przypadku 27-latek włamał się dwukrotnie do tego samego pojazdu. W pierwszą noc włamał się do zaparkowanego audi i ukradł radio. Za drugim razem ukradł ten samochód i po jakimś czasie porzucił w Harbutowicach. Obaj byli już notowani w policyjnych kartotekach.

27-latek dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy – wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże. Prokurator zastosował wobec włamywaczy dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi im 10 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj