Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zauważyły złodziei, zapisały numery samochodu i wezwały policję

Facebook Twitter

Kobiety pracujące w jednej z sieci sklepów przyczyniły się do zatrzymania przestępców. Najpierw w Drogomyślu doszło do kradzieży. Ekspedientki poinformowały o wszystkim nie tylko mundurowych ale również koleżanki ze sklepu w Pawłowicach.

Po wejściu tam czwórki mężczyzn, nie podejmowały pochopnych decyzji, a jedynie obserwowały ich zachowanie. Starały się zapamiętać ich wygląd, to, w co byli ubrani oraz tablice rejestracyjne samochodu, którym przyjechali. Zapisane dane natychmiast przekazały oficerowi pawłowickiego komisariatu. Skierowany w miejsce zdarzenia patrol policji, po kilku minutach natknął się na opisywany przez kobiety samochód. W środku byli czterej mieszkańcy Żor w wieku od 19 do 27 lat. Policjanci znaleźli w ich pojeździe znaczne ilości towaru bez paragonów.

Jeżeli zebrany materiał potwierdzi podejrzenia, zatrzymani będą musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego postępowania. Kodeks karny w takich przypadkach przewiduje nawet do 5 lat więzienia. O ich losie będzie teraz decydował sąd.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022