Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

ZAWIAŁO. Na scenie od 10 lat!

Facebook Twitter

Folkowe dźwięki od Bałkanów po Słowację, Ukrainę, wreszcie Polskę. W sobotę (26.10.)w Domu Kultury w Rybniku- Boguszowicach swój jubileusz świętować będzie grupa ZAWIAŁO.

mat. prasowe Zawiało

Na scenie grają od 10 lat:

Zespół Zawiało gra pieśni ziem karpackich i sięgnęłam od Bałkanów po Słowiańszczyznę, melodie z Macedonii, z Bułgarii, Serbii, Rumunii, Słowacji, Ukrainy i Polski goszczą dzisiaj w repertuarze folkowym zespołu Zawiało. Pieśni folkowe zbierane z przekazu ustnego głównie, te które mówią o miłości, o życiu, o tym, że on na nią czekał, ona nie przyszła… bardzo ciekawe historie w językach tradycyjnych kultur tych krajów. Przyjdźcie i posłuchajcie!

– zaprasza Mariola Rodzik-Ziemiańska, główny wokal zespołu i promotorka wielu projektów artystycznych i rozwojowych w regionie.

Jubileuszowy koncert będzie muzyczną podróżą, w czasie której usłyszymy nie tylko legendarne pieśni, ale także eksperymentalne nuty i melodie wykonywane z zaproszonymi gośćmi:

Zaprosiliśmy Sebastiana Zająca, który niegdyś tworzył Zawiało i Aleksandrę Skotarek, pedagoga rybnickiej szkoły muzycznej, która brała udział w projekcie Retro. Zagra z nami także Tomasz Manderla, z którym stworzyliśmy wiele projektów elektronicznych. Wisienką na torcie będzie Zbigniew Sajda z zespołu Carrantuohill, który zagra…..a nie powiem, zobaczycie sami: będzie wesoło i tanecznie, będziemy świętować. Do zobaczenia!

Początek koncertu w sobotę (26.10.) o 18.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj