Zawodnicy SMS Racibórz pięciokrotnie na podium
Drużyna SMS Racibórz zajęła VI miejsce podczas pierwszej rundy Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w pływaniu. Dwudniowe zawody (06/07.12), które przeprowadzono na 25-metrowej pływalni „Floating Arena” w Szczecinie wygrała ekipa z Oświęcimia przed zespołem z Krakowa i gospodarzami zawodów.
W tej zawsze bardzo prestiżowo traktowanej rywalizacji pływacy raciborskiej SMS pięciokrotnie stawali na podium. Rafał Bugdol był drugi w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym i trzeci na 100 metrów tym samym stylem.
Wojciech Gabrysz zajął drugą lokatę w rywalizacji 200 metrów stylem grzbietowym, a Bartosz Hoderny ukończył zawody na drugim miejscu na dystansie 200 metrów „żabką”. Natomiast Aleksandra Tomala wywalczyła trzecią pozycję na 50 metrów stylem grzbietowym.
W punktacji indywidualnej, w której sumuje się punkty według tabeli wielobojowej FINA uzyskane przez zawodnika w dwóch startach w poszczególnych blokach, Rafał Bugdol był trzeci, a Wojciech Gabrysz czwarty w stylu grzbietowym. Ekipa SMS-u Racibórz wystąpiła w Szczecinie osłabiona brakiem Krzysztofa Tokarskiego i Sławomira Wilkowskiego, którzy aktualnie lecza kontuzje.
Klasyfikacja drużynowa:
- SMS Oświęcim – 1032,5
- SMS Kraków – 1029
- SMS Szczecin – 925
- SMS Poznań – 704,5
- SMS Zielona Góra – 681
- SMS Racibórz – 648,5
- SMS Gdańsk – 472,5
Ciekawsze wyniki zawodników SMS Racibórz:
Aleksandra Tomala
- 3 miejsce – 50 m stylem grzbietowym 29,29 r. ż.
- 4 miejsce – 50 m stylem motylkowym 28.59
- 4 miejsce – 100 m stylem motylkowym 1:03.67 r. ż.
- 5 miejsce – 200m stylem motylkowym 2:23.94
Katarzyna Nawaryńska
- 7 miejsce – 50 m stylem grzbietowym 29.77
- 7 miejsce – 100 m stylem grzbietowym 1:04.37
- 9 miejsce – 400 m stylem dowolnym 4:34.94
- 11 miejsce – 200 m stylem grzbietowym 2:21.63
Małgorzata Niedźwiedzka
- 8 miejsce – 200 m stylem klasycznym 2:41.08
- 10 miejsce – 50 m stylem klasycznym 34.49 r. ż.
- 11 miejsce – 50 m stylem dowolnym 28.04 r. ż.
- 13 miejsce – 100 m stylem klasycznym 1:15,32
Monika Kisiel
- 10 miejsce – 200 m stylem motylkowym 2:28,81 r. ż.
- 12 miejsce – 800 m stylem dowolnym 9:54.22 r. ż.
- 13 miejsce – 200 m stylem grzbietowym 2:24.66
Ewa Dymarek
- 7 miejsce – 200 m stylem klasycznym 2:39.62 r. ż.
- 10 miejsce – 400 m stylem zmiennym 5:11.30
- 12 miejsce – 100 m stylem klasycznym 1:15.13 r. ż.
Amelia Pisarczyk
- 8 miejsce – 50 m dowolny 27.45 r. ż.
- 12 miejsce – 100 m stylem dowolnym 1:00,72 r. ż.
- 15 miejsce – 200 m stylem dowolnym 2:17.23 r. ż.
Daria Warmińska
- 13 miejsce – 50 m stylem klasycznym 36.54
- 15 miejsce – 400 m stylem zmiennym 5:32.14
Weronika Knapik
- 11 miejsce – 200 m stylem klasycznym 2:45.89 r. ż.
- 16 miejsce – 100 m stylem klasycznym 1:17.61 r. ż.
- 16 miejsce – 800 m stylem dowolnym 10:24.68
Marta Hasny SR
- 17 miejsce – 200 m stylem zmiennym 2:32.96
Rafał Bugdol
- 2 miejsce – 50 m stylem grzbietowym 25.85
- 3 miejsce – 100 m stylem grzbietowym 55.24
- 5 miejsce – 100 m stylem dowolnym 51,03
- 6 miejsce – 200 m stylem dowolnym 1:51.70
Wojciech Gabrysz
- 2 miejsce – 200 m stylem grzbietowym 1:59.94 r. ż.
- 4 miejsce – 100 m stylem grzbietowym 56.04 r. ż.
- 11 miejsce – 200 m stylem motylkowym 2:08.35 r. ż.
Bartosz Hoderny
- 2 miejsce – 200 m stylem klasycznym 2:15.35
- 7 miejsce – 100 m stylem klasycznym 1:04.09
- 7 miejsce – 50 m stylem klasycznym 29.87 r. ż.
Tomasz Kurtok
- 6 miejsce – 100 m motylkowy 56.37
- 10 miejsce – 200 m stylem motylkowym 2:07.52
- 10 miejsce – 50 m stylem motylkowym 25.67
Rafał Handzlik
- 7 miejsce – 50 m stylem grzbietowym 26.97
- 13 miejsce – 400 m stylem zmiennym 4:50.88 r. ż.
Szymon Maślanka
- 11 miejsce – 200 m stylem klasycznym 2:24.02 r. ż.
- 14 miejsce – 50 m stylem klasycznym 30.68
Emil Popis
- 14 miejsce – 1500 m stylem dowolnym 16:52.02 r. ż.
Szymon Wawryca
- 15 miejsce – 200 m stylem zmiennym 2:14.24 r. ż.
Szymon Czech
- 16 miejsce – 200 m stylem grzbietowym 2:13.21
Sztafety
Kobiety
- 4. miejsce – 4×100 metrów zmiennym – 4:21.56
- 4. miejsce – 4×100 metrów dowolnym – 3.58.45
- 7. miejsce – 4×200 metrów dowolnym – 9:23.04
Mężczyźni
- 4. miejsce – 4×100 metrów zmiennym – 3:44.92
- 6. miejsce – 4×100 metrów dowolnym – 3:29.05
- 7. miejsce – 4×200 metrów dowolnym – 8:20.28
- 4 miejsce – 8×50 metrów dowolnym (sztafeta mieszana) – 3:23.71