Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zawodnik z Rybnika Wicemistrzem Świata w Taekwondo

Facebook Twitter

17 letni Artur Myler z Rybnika Niedobczyce Wicemistrzem Świata w Taekwondo. Zawodnik Rybnickiego Centrum Sportu Walki Taekwondo Fighter TKM podczas mistrzostw rozegranych w Niemczech, w pokonanym polu zostawił blisko 50 przeciwników.

Artur Myler startował w konkurencji technik specjalnych:

Jest to dosyć trudna konkurencja bo trzeba wykazać się niezwykłą skocznością i koordynacją. Jest kilka dosyć widowiskowych kopnięć na bardzo dużej wysokości. Największą wysokość jaką w swoim życiu kopnąłem to było narzucone kopniecie na wysokość 2 m i 65 cm. Oczywiście są też inne kopnięcia na innych pułapach, ponieważ każde kopnięcie ma inny pułap i inny zasięg. Ja ze swojej strony też chce dodać, że wielkie podziękowania należą się mojej rodzinie, która wsparła mnie finansowo oraz trenerowi i wszystkim adeptom, którzy nawet w momentach, w których ja w siebie wątpiłem oni dalej we mnie wierzyli i dalej pomagali mi osiągnąć ten sukces, na który tak ciężko pracowaliśmy wspólnie.

Wicemistrzostwo świata to nasz największy sukces – mówi Łukasz Kubiak trener, zawodnik i prezes Rybnickie Centrum Sportu Walki Taekwondo Fighter TKM:

Artur w swojej konkurencji miał blisko 50 przeciwników, robi wrażenie ta liczba. Zawody były mocno obsadzone ponad 1200 zawodników z ponad 60 krajów. Artur w swojej konkurencji koronnej, czyli technik specjalnych, w których się specjalizuje jest już Mistrzem Polski i Wicemistrzem zeszłego roku. Liczyliśmy na medal z Arturem, ale na taki medal to nikt nie liczył. Artur pokazał, że pomimo tych wszystkich przeciwności losu, które po drodze spotkał, a było ich sporo bo kontuzje, gdzieś tam problemy z powołaniem i tak dalej, udało się Arturowi wywalczyć mega wynik, czyli Wicemistrzostwo Świata jest to niewątpliwie największy sukces w historii klubu.

Artur Myler to jeden z wielu utalentowanych zawodników rybnickiego klubu. Zajęcia prowadzone są od kilku lat w hali widowisko- sportowej w Rybniku Boguszowicach. Co ciekawe w Polsce taekwondo ćwiczy, aż 15 tysięcy osób.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj