Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zawody LOTOS Cup powracają w Beskidy. To rywalizacja młodych sportowców

Facebook Twitter

Od 19 do 21 lutego w Beskidach odbywać się będzie III edycja zawodów LOTOS Cup, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Po raz pierwszy tej zimy areną zmagań w rywalizacji starszych uczestników będzie Kompleks Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku i trasy biegowe na Kubalonce.

PolSKI Turniej w skokach narciarskich

Program LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest największym sportowo-społecznym przedsięwzięciem w historii polskiego sportu. Tej zimy po raz 18. skoczkowie narciarscy i po raz 12. kombinatorzy norwescy rywalizują w zawodach LOTOS Cup. Od trzech lat współzawodnictwo sportowe w ramach tego Programu podzielone zostało na dwa cykle: LOTOS Cup i LOTOS Cup Kids, czyli zawody dla starych i młodszych uczestników Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”.
Tej zimy rozegrane zostały już trzy edycji zawodów dla najmłodszych oraz dwie edycje dla starszych skoczków i dwuboistów. W najbliższy weekend w Beskidach odbędą się trzecie tej zimy zawody LOTOS Cup.

Zmagania podczas III edycji podzielone zostały na trzy dni. Tym razem jako pierwsi do walki przystąpią kombinatorzy norwescy. W sobotę, 19 lutego na trasach Kubalonki zaplanowano bieg ze startu wspólnego, w którym dwuboiści walczyć będą w pięciu kategoriach wiekowych: Chłopiec Starszy, Młodzik, Kobiety, Junior Młodszy i Open.
Przez kolejne dwa dni o medale w zawodach LOTOS Cup rywalizować będą skoczkowie narciarscy. Konkursy skoków rozegrane zostaną na dwóch obiektach o rozmiarze HS-104 i HS-75, które są częścią kompleksu Skalite w Szczyrku. Każdego dnia na skoczni będzie do rozdania siedem kompletów medali – po jednym w każdej kategorii wiekowej: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka, Kobiety, Junior Młodszy, Junior i Senior.

W poniedziałek, 21 lutego zaplanowano także drugą część rywalizacji dwuboistów, czyli skok do kombinacji norweskiej.

Na starcie najbliższych zawodów zobaczymy reprezentantki Kadry Narodowej Kobiet w skokach narciarskich oraz zawodników z Kadry Narodowej Juniorów w kombinacji norweskiej.

Program III edycji zawodów LOTOS Cup Szczyrk / Kubalonka, 19-21.02.2022
19.02.2022, sobota – bieg do KN, mass start

13:00 – bieg do kombinacji norweskiej mass start
Chłopiec Starszy 2,5 km
Młodzik 5 km
Kobiety 5 km
Junior Młodszy 7,5 km
Open 10 km

20.02.2022, niedziela
10:00 – seria próbna HS-104: Junior Młodszy, Junior, Senior, Kobiety; 2 serie konkursowe; ceremonia dekoracji
12:00 – seria próbna HS-75: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka; 2 serie konkursowe; ceremonia dekoracji

21.02.2022, poniedziałek
09:00 – 2 serie konkursowe HS-75: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka, Kobiety; skok do KN: Chłopiec Starszy, Młodzik, Kobiety; ceremonia dekoracji
12:15 – 2 serie konkursowe HS-104: Junior Młodszy, Junior, Senior; Skok do KN: Junior Młodszy, Open; ceremonia dekoracji
Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj