Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zawody motocrossowe w Skrzyszowie coraz bliżej, szykujcie się na ryk silników

Facebook Twitter

Zawody motocrossowe w Skrzyszowie coraz bliżej. Szykujcie się na ryk silników w ramach Extreme Cross Country. Impreza w niedzielę, 22 sierpnia, na liście startowej już blisko 200 zawodników. Najmłodsza, Łucja, ma 5 lat!

Jeśli ktoś nie zdążył się zgłosić, będzie mógł to zrobić w dniu imprezy, ale bez pakietu startowego. Organizatorzy przekonują, że nie trzeba bać się przeszkód na trasie:

Adrian Orzechowski: Dla tych klas dziecięcych trasa na pewno będzie łatwa, dla dorosłych E1,E2 tak samo trasa będzie dosyć łatwa, ale już w tej klasie ekspert na pewno będzie dużo ciężej. Są przeszkody, będą zjazdy, podjazdy. Będzie to super enduro, także trochę będzie pracy, żeby przejechać okrążenie. Na pewno będą się pocić, zobaczymy jeszcze jakie warunki będą czy będzie deszcz, czy będzie słońce

Radio 90: No właśnie, bo to też ma znaczenie, pogoda determinuje przebieg zawodów.

Marek Bryc: W drugiej edycji nam pomógł deszcz i po prostu poszliśmy z trasą łatwą, a deszcze zrobił swoją robotę i było sporo uczestników, którzy nawet nie skończyli jednego okrążenia. Nie chcemy tego powtórzyć, trasa będzie łatwa, ale pogoda może zrobić swoje

zapowiadają Adrian Orzechowski i Marek Bryc ze stowarzyszenia Enduro Mszana, organizatorzy zawodów i dodają, że przecież o to chodzi w tej zabawie: by nie było za łatwo:

Adrian Orzechowski: Ta kategoria ekspert jest właśnie po to, żeby ci bardziej wymagający uczestnicy, którzy chcą pokazać, że są dobrzy, chcą wygrać i muszą się zmierzyć z przeszkodami i tą cięższą trasą po prostu.

Marek Bryc: Mamy więcej sędziów lotnych, którzy będą pilnowali, bo z tym, co jest zawsze na zawodach, borykają się wszyscy organizatorzy, że zawodnicy skracają trasę. Teraz na ostatnich zawodach wyłapaliśmy dwie osoby, nie zostaną dopuszczeni u na zawodach, nie pozwolimy sobie na to i to jest też prośba wszystkich zawodników, którzy startują u nas w zawodach, żeby po prostu nie dopuścić tych uczestników, żeby się pilnowali, bo naprawdę szykuje się niezły ogień.

Na starcie ustawią się utytułowani zawodnicy, wśród nich Oskar Kaczmarczyk i Damian Musiał. Warto przyjść w niedzielę, 22 sierpnia, na tor w Skrzyszowie, by po prostu kibicować:

Marek Bryc: Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby było ciekawie, dla najmłodszych też mamy niespodzianki, będzie plac zabaw zrobiony, będą dmuchańce, popcorn, wata cukrowa. Zapraszamy całe rodziny do kibicowania.

Pierwszy start, najmłodszych zawodników, zaplanowano na 9.00.

Harmonogram

  • biuro zawodów od 6:30 do 9:00
  • odprawa BAJTEL 8:45
  • start klasy BAJTEL 85 9:00 czas przejazdu 40 min
  • start klasy BAJTEL 65 9:02 czas przejazdu 40 min
  • ODPRAWA E1,E2,EXPERT 9:45
  • start klasy E2 – 10:00 czas przejazdu 130 min
  • start klasy E1 – 10:05 czas przejazdu 130 min
  • start klasy Expert – 12:35 czas przejazdu 135 min
  • koniec wyścigu – 14:45
  • ceremonia wręczenia nagród – 15:15

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022