Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Po mistrzowsku ratują życie. Za nami zawody pierwszej pomocy w Rybniku

Facebook Twitter

W parku przy ul. Chrobrego w Rybniku odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. To zawody pierwszej pomocy dla uczniów szkół średnich. Kto wypadł najlepiej? 

mat. prasowe/ fot. OR PCK Rybnik

Zawody pierwszej pomocy organizowane są przez Oddział Rejonowy PCK w Rybniku wraz z Rybnickim Sztabem Ratownictwa oraz Ochotniczą Strażą Pożarną Rybnik – Niewiadom.

Celem Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Zawody pierwszej pomocy. Kto wziął udział?

W tegorocznych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK udział wzięło 5 drużyn:

  •  Zespół Szkół nr 5 i. Józefa Rymera w Rybniku
  •  Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku
  • Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku
  • Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach

mat. prasowe/ fot. OR PCK Rybnik

Uczniowie musieli udzielić pierwszej pomocy ofiarom przeróżnych zdarzeń losowych na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw scenek a także dodatkowo zmierzyć się zadaniem sprawnościowym, które polegało na przejściu toru przeszkód z rannym na noszach.

Poza scenkami pozoracyjnymi, uczestnicy musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym.

Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach, drugie miejsce zajął Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku a na trzecim miejscu uplasował się Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

Drużyna Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach będzie reprezentować Rybnik na Mistrzostwach Okręgowych, które odbędą się 20 maja na terenie Zabrza.

– informuje Sabina Jaworska z OR PCK Rybnik.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024