Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zawody w siłowaniu się na rękę już w tę sobotę (28.09.) [WIDEO]

Facebook Twitter

Siłą Radia 90 są nasi słuchacze! Pokażcie, jak jest was wielu i jak jesteście mocni. Zachęcamy do udziału w III Amatorskim Turnieju o Puchar Wójta gminy Marklowice w siłowaniu się na rękę. Będzie kilka kategorii, w tym kategoria Radia 90.

przekonuje Arkadiusz Kwiatkowski z Klubu Samson Marklowice, organizator turnieju:

W tym roku oprócz kategorii męskich, w kategoriach wagowych mamy dwie kategorie: do 85 kg i powyżej 85 kg. Mamy również kategorię open mężczyzn i nowość w tym roku mamy kategorię open kobiet, także myślę, że będzie fajna impreza, będzie rywalizacja. Myślę, że będą pot i łzy, ale na pewno też będzie szczęście wygranych, no i wszystkich zawodników, którzy przyjadą.     

Jak przygotować się udziału w takich zawodach?

To są zapasy rąk. To jest część sportów siłowych, które ludzie wykonują na siłowniach, ale to są generalnie ćwiczenia dość specyficzne. To są krótkie ruchy, praca nadgarstka, praca palców. Większość zawodników, którzy ćwiczą ten sport w Polsce już wiedzą, co ćwiczyć. Są już kluby w Polsce, u nas w naszym klubie również to ćwiczymy. Jest to profesjonalny trening pod kątem armwrestlingu, także myślę, że zwodnicy, którzy przyjadą na te zawody będą przygotowani, a jak ktoś przyjedzie z ulicy- bo też są tacy zawodnicy, bo jest to akurat turniej amatorski- będą sędziowie, którzy będą pilnowali bezpieczeństwa zawodników i na pewno będzie lekki instruktarz na początku, co się czym je na tych zawodach, bo to jest bardzo ważne, ważne jest bezpieczeństwo zawodników.

Zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów, czyli w najbliższą sobotę (28.09.) od godz. 11.00. Pierwszy pojedynek o 12.00. Zobacz rozmowę z Arkadiuszem Kwiatkowskim na wideo:

Czytaj także:

Siła, technika i głowa. W Marklowicach profesjonalnie siłują się na rękę [WIDEO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj