Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zbadaj się! Do piątku trwają XX Rybnickie Dni Promocji Zdrowia

Facebook Twitter

Podczas kolejnej edycji Rybnickich Dni Promocji Zdrowia można skorzystać z wielu badań. Część z nich jest bezpłatna, koszt pozostałych jest niemal symboliczny. O profilaktyce dużo się mówi, ale niewiele osób stosuje się do tych zaleceń. Teraz jest okazja ku temu, by zadbać o swoje zdrowie.

Z darmowych badań można skorzystać do piątku. Co ważne, nie trzeba być mieszkańcem Rybnika:

Przede wszystkim profilaktyka, to jest najważniejsze, żeby ludzie się badali, mieli świadomość. Niejednokrotnie wiadomo, że w badaniach krwi wychodziły negatywne wyniki i już można było konsultować to z lekarzem.

– przekonuje Sylwia Figura, dyrektor Niepublicznego Zakładu Puls Med. A z profilaktyką niestety nie jest najlepiej. Świadczy o tym chociażby brak zainteresowania badaniami mammograficznymi. Panie boją się złych wiadomości – mówi Małgorzata Stach z Instytutu Onkologii w Gliwicach:

Boją się diagnozy, boją się dowiedzieć, że mają raka. Dla mnie to jest bez sensu, bo przecież lepiej się dowiedzieć i leczyć, niż nie wiedzieć i umrzeć.

Radio 90: Tak naprawdę niewielki procent pań dowiaduje się, że dzieje się coś złego…

No tak, niewielki, ale ja nie rozumiem, to jest strach.

Są jednak tacy, którzy badają się regularnie. Dlaczego warto iść do lekarza ?

Prócz badań na wszystkich chętnych czekają porady lekarzy specjalistów, prezentacje programów oraz pokazy. W tym roku badania prowadzone są w siedzibie PulsMedu przy ulicy Grunwaldzkiej 66 w Rybniku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021