Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zbigniew Podleśny, burmistrz Radlina: konieczna reorganizacja ruchu na Korfantego, bo centrum nam wymiera

Facebook Twitter

Centrum Radlina wymiera, dlatego konieczna jest przebudowa ulicy Korfantego - przyznaje poranny gość Radia 90 Zbigniew Podleśny.

Zbigniew Podleśny o koniecznej reorganizacji ruchu w centrum miasta
miasto.radlin.pl

Miasto chce wyremontować główną arterię i skrzyżowanie, ale dwa dotychczasowe przetargi na opracowanie koncepcji przebudowy Korfantego nie wyłoniły wykonawcy. Nie ma chętnych, dlatego samorządowcy wkrótce ogłoszą trzeci przetarg:

Zbigniew Podleśny: Zauważamy, że centrum nam wymiera pod kątem drobnego handlu, usług, drobnego rzemiosła.  Nie tylko brak miejsc parkingowych to determinuje, ale także duże natężenie ruchu, niesprzyjający układ, brak ścieżki rowerowej, brak chodników – to wszystko ma wpływ na to, że przedsiębiorcy wybierają inne lokalizacje i z tym musimy sobie też poradzić.

Radio 90: A co może być lekarstwem na wymierające centrum Radlina?

Zbigniew Podleśny: na pewno usprawnienie parkowania, doprowadzenie do tego, żeby korzystający z punktów mogli podjechać z samochodem. Teraz mamy tam do czynienia z sytuacją, że ktoś stawia tam samochód o godzinie 8 i parkuje do godziny 15 czy 16, a w tym czasie konsument nie wybiera zakupów w centrum miasta, tylko jedzie do marketu. Ścieżka rowerowa wzdłuż Korfantego, która jest w naszym zamyśle,  także ma przybliżyć uspokojenie  ruchu, zmniejszenie prędkości pojazdów, wprowadzenie elementów spowalniających ruch. Być może przerzucenie ruchu ciężarowego poza ścisłe centrum, spowoduje że mieszkańcy to centrum będą chętniej odwiedzali.

Dodajmy że parkingi w centrum Radlina są bezpłatne. A cała rozmowa Arkadiusza Żabki ze Zbigniewem Podleśnym burmistrzem Radlina do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024