Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zbliża się V Bike Race Zamysłów. To jubileuszowa edycja wyścigu. Jeszcze można się zgłosić!

Facebook Twitter

Blisko 80 osób już jest na liście startowej 5. Bike Race Zamysłów. Zapisy wciąż trwają, ostateczny czas na zgłoszenia mija 1 lipca. Organizatorzy rowerowego wyścigu kuszą nie tylko zwiększoną pulą nagród, ale też wyjątkową atmosferą, jaką tworzą pasjonaci dwóch kółek na terenie Rajza Punktu w rybnickiej dzielnicy Zamysłów. 

Zaprasza Przemysław Dorczak, organizator Bike Race Zamysłów:

Przemysław Dorczak: W tym roku z racji tego, że jest to piąta edycja jubileuszowa, dla nas też mocno wyjątkowa, trasę mocno zmodyfikowaliśmy. To znaczy, że dodaliśmy bardzo dużo odcinków leśnych, poza asfaltem, żeby trasa była ciekawa, urozmaicona i zachęcała do wzięcia udziału. Pętla to mniej więcej 12 kilometrów, w zależności od kategorii dystans to będzie 12, 24 lub 36 kilometrów. Zapraszamy każdego kto lubi jazdę na rowerze. Nie musi to być rower MTB, jeżeli ktoś jeździ, ma nawet rower crossowy, to sobie z tą trasą poradzi.

Są też wyścigi dla najmłodszych

Przygotowane zostanie miasteczko rowerowe, po zawodach będzie muzyka i okazja, by zostać jeszcze chwilę:

Przemysław Dorczak: Staramy się tak przygotować cały wyścig i całą tą imprezę, bo tak naprawdę trwa to od godzin porannych do wieczornych, żeby każdy miał możliwość skorzystania z tego co oferujemy. Zawodnicy, sportowcy, amatorzy kolarstwa mogą wziąć udział w wyścigach. Mówimy tutaj również o dzieciakach. Osoby, które nie są związane ze sportem, a chciałyby poczuć klimat tej imprezy, mogą przyjść w dowolnej godzinie, są też inne atrakcje. Zawsze po wyścigach, rozdaniu nagród robimy after party. Będzie impreza z DJem, taka wisienka na torcie.

Oprócz startujących, do imprezy szykować mogą się też kibice:

Przemysław Dorczak: Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy głównie Zamysłowa, ale też całego regionu, nie tylko Rybnika, mogli przyjechać. Trasa będzie za niedługo udostępniona, będą takie miejsca (…) gdzie osoby mogły podjechać i pokibicować, tak jak robi się to na innych wyścigach kolarskich.

Marek Fiałkowski: Mamy nadzieję, że w tym roku kibice się wykażą swoją aktywnością, kreatywnością, mogą się poprzebierać, za to postaramy się nagrodzić najlepszą ekipę!

Przemysław Dorczak: Zachęcamy cały region, żeby kibicowali czynnie!

Zachęcają Przemysław Dorczak i Marek Fiałkowski, partner imprezy. 5. edycja Bike Race Zamysłów już 3 lipca!

Sprawdź szczegóły:

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023