Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Zdaj egzamin z życia”

Facebook Twitter

Niech to będzie krok w dorosłe życie! Zdaj egzamin z dojrzałości i oddaj krew, która komuś może bardzo pomóc. Akcja dla maturzystów na cieszyńskim rynku już 5 kwietnia.

Już po raz 16. uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu cieszyńskiego stają się honorowymi dawcami krwi. Każdego roku w akcji bierze w niej udział około 400 osób, udaje się zebrać blisko sto litrów krwi. Zawsze pomaga Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Podczas akcji będzie można zarejestrować się w banku potencjalnych dawców szpiku kostnego, a każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w badaniach profilaktycznych. Na krwiodawców czekać będą atrakcyjne narody i poczęstunek!

Dla wszystkich mieszkańców i osób odwiedzających Cieszyn zaplanowano pokazy ratownictwa medycznego i ćwiczenia z pierwszej pomocy. Będą także pokazy: ratownictwa wysokościowego, tańca i prezentacja pojazdów historycznych.

Do 8 kwietnia w Domu Narodowym w Cieszynie można oglądać wystawę fotograficzną „Pamiętamy” przedstawiającą zdjęcia dawców i biorców szpiku oraz XV-lecia akcji.

Tegoroczna akcja „Zdaj egzamin z życia” 5 kwietnia na cieszyńskim rynku od 9.00 do 16.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj