Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zdalne nauczanie już od jutra. Kto się cieszy?

Facebook Twitter

Do 8 listopada potrwa zdalne nauczanie w szkołach podstawowych. Sprawa wzbudza ogromne emocje wśród rodziców, którzy martwią się o to jak dzieci poradzą sobie z pracą przed komputerem, jak ogarną domowe życie w przypadku najmłodszych dzieci, które będą chodzić na lekcje.

fot.StartupStockPhotos/ pixabay.com

Niepokój jest tym większy, że wiosenne lekcje zdalne nie były sukcesem.

Moja córka miała dobre oceny na koniec roku, ale czy nauka przyniosła skutek, w postacie jakieś wiedzy? Mam wątpliwości.

Takich głosów jest więcej. W niektórych szkołach lekcje już prowadzono zdalnie, po tym jak w szkole pojawiło się ognisko koronawirusa. Teraz uczyć się zdalnie będą wszyscy, poza uczniami najmłodszych klas.

Bez zmian pozostaje nauka w klasach od 1 do 3 szkół podstawowych, bez zmian powinny pracować przedszkola i żłobki. Po ogłoszeniu tych zmian w piątek (23.10.) pojawiły się pytania o to, kto będzie odbierał uczniów najmłodszych klas ze szkoły, bo przypomnijmy, że jednocześnie rząd ogłosił, że dzieci do 16 roku życia nie mogą same wychodzić z domów w godzinach od 8.00 do 16.00. Dziś już wiemy, że przepis nie dotyczy weekendów, a także drogi do i z szkoły.

Szkoły w regionie ogłosiły, że zajęcia będą odbywały się według obowiązujących planów, a nauczyciele będą prowadzić zajęcia ze szkoły.

Stacjonarnie pracują również szkoły specjalne w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

– informuje resort edukacji i tłumaczy, że szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe również w całości przechodzą na zdalne nauczanie.

W przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego zajęcia z zakresu kształcenia zawodowego organizowane w formie zajęć praktycznych prowadzi się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość wyłącznie w zakresie, w jakim z programu nauczania danego zawodu wynika możliwość realizacji wybranych efektów kształcenia z wykorzystaniem tych metod i technik. Praktyki zawodowe zaplanowane do realizacji w okresie całkowitego ograniczenia realizowane są zdalnie – w formie projektu edukacyjnego lub wirtualnego przedsiębiorstwa, mogą być także zaliczone na podstawie dotychczasowego doświadczenia zawodowego, bądź zrealizowanego wcześniej wolontariatu lub stażu zawodowego.

W okresie od 24 października do 8 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.

Zdalnie od jutra (26.10.) będą uczyć się uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj