Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zdecydowane zwycięstwo TKS-u Tychy w Rybniku

Facebook Twitter

To nie było udane zakończenie pierwszej części sezonu zasadniczego II ligi dla drużyny TS Volley Rybnik. W minioną sobotę (30.11.) wicelider z Rybnika zmierzył się z liderem tabeli w grupie 5. TKS-em Tychy. Goście pewnie wygrali spotkanie 3:0..

Po meczu rozmawialiśmy z Szymonem Ściślakiem, kapitanem TS Volley Rybnik oraz drugim trenerem Krystianem Lipcem.

Radio 90: Szymon, dzisiaj się nie udało, rywal okazał się mocniejszy proszę o komentarz.

Szymon Ściślak: Trudny mecz z bardzo trudnym przeciwnikiem. Z przebiegu pierwszej rundy- ponieważ zakończyliśmy pierwszą rundę spotkań-wydaje mi się, że to najmocniejszy zespół, z którym graliśmy, aczkolwiek my nie pokazaliśmy tego, co pokazywaliśmy do tej pory w tej pierwszej rundzie i co odzwierciedlała tabela do tej pory. Powiem szczerze, zabrakło nam w każdym elemencie po trochę. Od przyjęcia, przez delikatne błędy w rozgrywce, następnie błędy w ataku. Nie pociągnęliśmy tego meczu zagrywką, tak jak działo się to do tej pory  w niektórych meczach. Zobaczymy statystyki po meczu, zobaczymy, jak to w liczbach wyszło, ale każdy element po trochę złożył się na to, że przegraliśmy ten mecz.

Szymon Ściślak, kapitan zespołu TS Volley Rybnik

W meczu zespół po raz drugi poprowadził pod nieobecność trenera Wojciecha Kasperskiego, drugi szkoleniowiec Volleya, Krystian Lipiec:

Krystian Lipiec: Szkoda straconej szansy, doprowadzenia choćby do tie-break’a, uważam, że była szansa do tego doprowadzić . Przegraliśmy w niuansach, nasze głupie błędy doprowadziły do tego, że wkradły się nerwy i tracimy serią punktów- ciężko to później odrobić.

Radio 90: Jak oceniasz grę Volle’a Rybnik w pierwszej części sezonu zasadniczego?

Krystian Lipiec: 8 tygodni chłopaki ciężko przepracowali i uważam, że w tym miejscu, w którym są, są zasłużenie. Szkoda, że teraz przez dwa tygodnie – podczas nieobecności I trenera- to wszytko się zepsuło. Ciężko się buduje formę, a stracić można ją raz, dwa. Ja uważam, że kolejne mecze dadzą chłopakom kopa i będą wygrane. Nasi siatkarze zrobią, co mają zrobić i pokażą siatkówkę, na którą wszyscy tutaj czekają w Rybniku.

TS Volley Rybnik rozegra kolejne spotkanie już w sobotę (7.12.) w hali przy ul. Grunwaldzkiej w Rybniku. Drużyna zagra z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022