Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Zdejmujemy banery. Porozumienie zostało osiągnięte”. Koniec strajku w WORD Katowice

Facebook Twitter

"Zdejmujemy banery. Porozumienie zostało osiągnięte" - piszą w mediach społecznościowych związkowcy z WORD Katowice. Jak informowaliśmy w Radiu 90: od 10 maja trwał strajk egzaminatorów, zawieszony na początku tego tygodnia, by podjąć negocjacje płacowe z nowym dyrektorem.

fot.Facebook/solidarnoscword

Wczorajsze (20.05.) rozmowy zakończyły się kompromisem.

Sebastian Białkowski: Jeżeli chodzi o pracowników biura obsługi klienta to wynagrodzenie o 800 złotych, pracowników technicznych 600 złotych, obsługa sprzątająca 200 złotych, egzaminatorzy od 1000 do 600 złotych podstawy i 500 złotych dodatku zadaniowego.

Mówi wiceprzewodniczący związku zawodowego Solidarność’80 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach.

Fot.Facebook/WORDWKATOWICACH

Podwyżki będą obowiązywać już od tego miesiąca. Uregulowano również kwestię zatrudniania egzaminatorów w kilku ośrodkach: od kwietnia przyszłego roku każdy będzie miał przypisane jedno miejsce pracy. Koniec strajku egzaminatorów oznacza, że jest szansa, by krócej czekać na egzamin na prawo jazdy. Jak poinformowała nas dyrekcja katowickiego WORD-u:

Na egzamin praktyczny na kategorię B w Rybniku i Jastrzębiu czeka się teraz około 4-5 tygodni, ale trwają starania, by ten czas jeszcze skrócić.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023