Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Zderzenie czołowe w Żorach. 5-letnie dziecko bez zapiętych pasów

Facebook Twitter

Cztery osoby ranne, w tym niespełna 5-letnie dziecko - to bilans wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę (11.07.) na Pszczyńskiej. Dziewczynka i kierujący, który spowodował wypadek trafili w stanie ciężkim do szpitala. Jak ustalili policjanci, kierowcy byli trzeźwi, ale dziecko podróżowało w niezamocowanym foteliku, bez pasów!

Fot. zory.slaska.policja.gov.pl

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę na ulicy Pszczyńskiej. Jak wstępnie ustalili, 63-letni kierowca renault z powiatu rybnickiego, jadąc ulicą Pszczyńską w Żorach, z nieustalonych przyczyn nagle zjechał na przeciwny pas jezdni i czołowo zderzył się z volkswagenem, kierowanym przez 62-letnią mieszkankę powiatu pszczyńskiego.

W wyniku zdarzenia w ciężkim stanie do szpitala trafił 63-latek oraz 60-letnia pasażerka renault, a także 62-letnia kierująca drugim pojazdem oraz podróżujące z nią dziecko. Niespełna 5-letnia dziewczynka, która przewożona była bez pasów, w niezamocowanym foteliku, również została poważnie ranna.

Stróże prawa apelują o rozwagę na drodze i przypominają o obowiązku przewożenia małoletnich o wzroście poniżej 150 cm w fotelikach, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nawet do osiągnięcia pełnoletności (poza wyjątkami). Pamiętajmy, że odpowiedni fotelik i zapięte pasy mogą uratować życie dzieci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj